Terénním pracovníkem pro Bruntálsko a Opavsko se stal Václav Krejčí. Náplní jeho práce bude navštěvovat jednotlivé veterány vždy jednou za čtvrt roku, aby si s nimi promluvil o jejich situaci a poptal se na jejich problémy, se kterými by mohl poradit. Pomoci může zejména při jednání s úřady. Může veteránům například pomoci při získání příspěvku ministerstva obrany na lázně či domov důchodců.

„Bude-li chtít veterán například jít do domu s pečovatelskou službou, mohu mu pomoci s vyřizováním formalit a při jednání s příslušnými úřady, popřípadě mu vyřídit finanční příspěvky ministerstva,“ popsal svou práci Krejčí. Václav Krejčí má kancelář v Opavě, v kasárnách na Jaselské ulici. Je zde k zastižení každé pondělí a středu od 8 do 11 hodin. Radu může poskytnou i na telefonních číslech 553 716 810 nebo 774 122 029. Veteráni se mohou také obrátit na bezplatnou linku 800 111 603.

Terénní pracovník se bude na návštěvách veteránům prokazovat průkazem vystaveným ministerstvem obrany. Základem pro jeho činnost je seznam dosud žijících druhoválečných veteránů. Pro Opavsko již byl tento seznam již vytvořen, pro okres Bruntál jej musí Václav Krejčí teprve sestavit.