Přestože toho má vojenský matador a vysloužilec narozený v Krnově za sebou dost, je přes všechny své bohaté životní zkušenosti skromným mužem. Ve svém vyprávění se věnoval nejprve blížícímu se výročí století od vzniku Československých legií v roce 1914. Až poté prozradil, že byl sám přímým účastníkem smrtících bojů v Gruzii. V Gruzii byl jako voják nasazen dvakrát přímo do bojových akcí v předních liniích, a to v letech 1997 až 1998 a 2000 až 2001.

„Tam jsem zažil nejtěžší a nejtragičtější vojenské akce. V Gruzii to bylo velice tvrdé kvůli probíhající občanské, partyzánské válce, vozily se mrtvoly,“ vzpomínal elitní důstojník Armády ČR v záloze Jaroslav Kulíšek. V Gruzii sloužil s kolegy jako pozorovatel přímo v poli mezi znepřátelenými stranami. Při první vojenské operaci zahynulo třináct jeho spolubojovníků. Prvním z nich byl podplukovník, pocházející z asijské Bangladéše.

„Najel na protitankovou minu, a ta ho úplně rozsekala. Poslední, kteří zahynuli, ty zase pro změnu zasáhla patrola z vrtulníku,“ popisoval bojové akce Jaroslav Kulíšek. Z helikoptéry zastřelili v Kodorském údolí členy kontingentu i s tlumočnicemi. „Žádná legrace to tam nebyla,“ doplnil podplukovník Kulíšek. Česko již misi v Gruzii zrušilo. Rusko v radě bezpečnosti OSN vetovalo mandát mise, vloni 15. června generální tajemník Ki-mun veškeré vojenské akce na Kavkaze zrušil. Zastavil tak veškerou činnost OSN v oblasti.

Podplukovník Kulíšek nejen válčil, ale i velel akcím Armády ČR. „Deset měsíců jsem byl Iráku, devět měsíců jsem strávil v bývalé Jugoslávii. Jsem rovněž účastníkem EUFOR RD CONGO v africkém Kongu,“ řekl Jaroslav Kulíšek. V Jugoslávii velel celému kontingetu, jako člen vyššího štábu se bojových akcí sám nezúčastňoval. V Iráku pracoval na ministerstvu obrany, takže byl smrtícím bojům již o něco vzdálenější, než dřív. Besedy pro školní mládež provádí bezplatně. Stačí se mu ozvat na číslo 973 217 750 či mail jardakulda@hotmail.com.