„Náš osud se odvíjí v devítiletých cyklech. Nyní stojíme na prahu nové etapy, což znamená, že v řetězci příčin a následků dojde ke karmickému zúčtování. Sečtou se všechny naše plusy a mínusy, podle toho, jak kdo smýšlel a jednal v minulosti, a výsledek předurčí náš vývoj v následujících devíti letech. Právě osmička v letopočtu je z hlediska numerologie symbolem dlouhodobého zúčtování. Vyšší moc zafunguje tak, že ve jménu spravedlnosti každý dostane to, co zaslouží,“ charakterizovala rok 2008 Eva Tomešková.

Dvojka v letopočtu podle Tomeškové zase přináší cit, emoce a inspiraci. Díky tomu lidé sami pocítí, co v jejich životech už přestalo fungovat, a intuitivně si zvolí novou cestu kudy se chtějí vydat dál. „Součet čísel v letopočtu 2008 dá desítku. Ta obsahuje jedničku, neboli dominanci a prosazení,“ dodala Tomešková.

Významnější roli v roce 2008 přisuzuje věštkyně ženám a jejich intuici. Charakteristiky roku 2008 jsou totiž ve všech sférách života příznivě nakloněny ženským elementům, a díky tomu ženy dokážou snadno řešit i velmi složité situace. Podle Evy Tomeškové osud České republiky bude v tomto roce určovat propojení inteligence a ducha. Přinese to stabilitu a jasné postoje v české společnosti. Českou republiku čekají očistné procesy, při kterých si musí hlídat, aby si udržela svůj specifický charakter a morální hodnoty.

„Při očistných změnách se bude odbourávat vše nepotřebné včetně zavedených věcí, které už přestaly fungovat. Konkrétní jméno nového českého prezidenta samozřejmě nevyčtu, ale vidím jeho obecné dispozice. Bude to člověk dominantní a moudrý, který na staré problémy najde nová řešení. Svůj úkol ale bude zpočátku plnit spíš pomalu a opatrně,“ komentovala Tomešková vyhlídky České republiky.

Na Krnovsku i v širším regionu až na úroveň kraje očekává Tomešková radikální změny, které souvisí s novými dispozicemi po výměně základních energií. „Přestože mezi živly bude letos dominantní voda, návratu plošných tragických povodní jaké známe z minulosti se obávat nemusíme. Voda dá o sobě vědět lidem jen regionálně, aby je přinutila přemýšlet určitým způsobem. Musíme ale počítat s častějšími projevy vichřic a větrů,“ uzavírá svou předpověď Eva Tomešková.