„To se mi nesnadno hledá uskladnění,“ konstatoval zakladatel a předseda klubu Josef Fiedler. Zatím má lodě ve veslařské loděnici v Leskovci nad Moravicí a hledá pro ně vhodnější uskladnění, stodolu nebo sklad, aby lodě byly v suchu pod střechou. „I když je loď dlouhá, posádka ji unese, je to jen olaminovaná překližka,“ řekl Fiedler.

Po dvouletém úsilí se zakladateli veslařského klubu na Slezské Harte Fiedlerovi podařilo získat tři veslařské lodě: skif, dvojskif a čtyřveslici. Na začátku října proběhl křest lodí u rodinného domku v Leskovci nad Moravicí, který slouží jako loděnice klubu.

Pietní akt u památníku před gymnáziem k připomenutí 101. výročí vzniku samostatného československého státu.
Krnov si připomněl 101. výročí založení Československa

„Pozvali jsme všechny členy, máme deset žáků, jejich rodiče a sponzory, jako poděkování za to, že nám přispěli,“ vyprávěl Josef Fiedler.

Lodě dostaly jména Pepino, Adam a Fidorka. „Jména jsou vybrána podle registru lodí. Snažili jsme se zvolit taková, aby se zbytečně neopakovala. Když jsou závody, aby se to nepletlo a nebyly tam posádky na lodích se stejným jménem,“ vysvětlil Fiedler.

Přes zimu by Fidler rád sehnal další vybavení, třeba aby veslující děti měly na lodích záchranné vesty. Také potřebuje opravit doprovodný člun a vybavit jej elektromotorem. Mimo to vede v Bruntále ve Středisku volného času veslařský kroužek, každé pondělí od 15 do 17 hodin.

Lávka spojující Krnov a Kostelec.
Měsíce čekání na opravu zavřené lávky? Projektant prý nestíhal

„Máme tam dva veslařské trenažéry, dovezu ještě jeden a kolo, aby se děcka hejbala. Kromě cvičení na trenažérech seznamuji děti s teorií, jaké jsou typy lodí, vesel, aby znaly termíny, jak se co nazývá,“ popisoval Fiedler.