Při této příležitosti přijede do Krnova také vojenský atašé Řecké republiky Atanasios Kalojanis, velvyslance Řecké republiky v ČR Vasilios N. Ikosipentarchos a arcibiskup pravoslavné církve v České republice otec Kryštof.

„Hosté v čele s velvyslancem Řecké republiky se zúčastní v restauraci Hermes jednání organizačního výboru, který připravuje oslavy 60. let od příchodu Řeků do Československa. Tyto oslavy proběhnou v červnu 2008. Pak bude kolem 14 hodin velvyslanec s doprovodem přijat starostkou Krnova na radnici. S arcibiskupem, velvyslancem a vedením města budeme diskutovat také o otázce možné výstavby pravoslavného kostela v Krnově a o jeho umístění na vhodné parcele,“ uvedl předseda Řecké obce Krnov – město Georgios Bazakas.

Státní svátek Řecké republiky se nazývá OCHI, což se volně překládá jako „ne!“ nebo „neprojdou!“. Je připomínkou statečných obránců řeckého pohraničí, kteří se v nerovném boji postavili přesile dobře vyzbrojených italských fašistů.

Večer ve 20 hodin začíná v Silezii Řecká zábava. V programu vystoupí krnovský taneční soubor Antigoni, k tanci a poslechu bude hrát skupina Saloniki. Vstupné je 100 korun, občerstvení bude samozřejmě ve stylu řecké kuchyně.