Nestátní nezisková organizace funguje rovněž jako sociální firma vytvářející pracovní příležitosti pro Romy, občany z jiných sociálně slabých či vyloučených skupin – muže a ženy se zdravotním postižením, starší 50 let, lidi bez kvalifikace. Někteří se uplatnili v Zelené dílně při demontáži vyřazených elektrozařízení, jiní v pracovní četě zaměřené na opravy chodníků a výkopy. Další mají na starost úklid ulic a údržbu zeleně v západní lokalitě Bruntálu, kterou z devadesáti procent obývají romské rodiny, i další části města.

Richard Graber se zajímal o výsledky projektu Šance pro nás, který motivuje děti a mládež ze sociálně vyloučených rodin studovat, mít stejné příležitosti na trhu práce jako ostatní. „Je to správný cíl, důležité je motivovat pro něj celé rodiny,“ řekl v exkluzivním rozhovoru pro Deník velvyslanec Graber. Poznatky srovnával s vlastní zkušeností z práce pro klub chlapců a dívek fungující při jedné americké škole, kde studovala mládež z minoritních skupin obyvatel.

Pilotní projekt Ligy Šance dal příležitost prvním šestnácti dívkám a klukům, kteří chtějí studovat a naplnit své sny. Na jeho realizaci prostřednictvím nadace Partners Czech přispěla vláda USA. Podle Grabera je důležité hledat zdroje financování pro pokračování projektu a motivovat rodiče dětí. Spektrum práce Ligy prezentovali Richardu Graberovi výkonná ředitelka Jana Juřenová a předseda výkonné rady Jozef Baláž. Příjemného setkání se zúčastnili také starosta města Leoš Gregovský a ředitel Podhorské nemocnice Marián Olejník.