Autobusová doprava pojede podle speciálního výlukového jízdního řádu, který se liší od platného jízdního řádu Českých drah. Po dobu výluky nebudou autobusy náhradní dopravy například zajíždět k zastávce Krnov-Cvilín aby se minimalizovalo zpoždění.

Aby nedocházelo ke kolizím před budovou stanice, bude jedna zastávka umístěna na Soukenické ulici u odbočky ke Cvilínskému nádraží. Pro směr do železniční stanice Krnov bude zastávka po pravé straně poblíž vjezdu do areálu bývalého Strojosvitu, a pro směr Opava na levé straně v blízkosti synagogy.

Zastávky pro náhradní autobusovou dopravu budou v obou směrech viditelně označeny cedulí. Přes veškerou snahu Českých drah musí cestující počítat se zpožděním i s tím, že některé vlaky nebudou čekat na přípoje, takže ve vlastním zájmu by proto měli využít dřívějších spojů.

Z důvodu očekávaného zpoždění nejsou zachovány některé přestupní vazby na přípoje v železničních stanicích Opava východ, Krnov a Ostrava-Svinov. V době výluky bude také omezena přeprava jízdních kol. Nebude zajištěna ani obvyklá přeprava cestujících na invalidním vozíku, a to dokonce ani u některých spojů na trati Krnov - Olomouc - Brno.

Rovněž obyvatelé Krnova se musí připravit na zvýšený pohyb autobusů po městě. Jejich kolony mohou čítat až pět autobusů a to v každém směru. Výlukový řád je vyvěšen ve všech železničních stanicích, byl rozeslán také krnovským středním školám a firmám.