Pořadatelé mají přislíbenou účast prodejců nejrozmanitějšího zboží, od keramiky přes malované hedvábí, vitráže, výrobky ze dřeva a patchworku, svíčky, domácí sirupy a džemy, šperky až po velikonoční vazby a dekorace.

Krásnou jarní atmosféru milovníkům dobrého jídla a pití zpříjemní v zámecké zahradě regionální uzenářské výrobky, domácí palačinky, pražené oříšky, grilované speciality a další laskominy.

Děti se mohou těšit na projížďky na ponících nebo na živá kůzlátka.

Návštěvníky uvítá od 9 hodin před zámkem koncertem Městský dechový orchestr. V prostorách zámecké kočárovny zazpívají a zatančí děti bruntálských mateřských a základních škol, klienti Polárky a skupina Nic moc. Děti ze základní školy na Okružní ulici se představí na zámeckém nádvoří. V zámecké kapli bude koncertovat Duo Zvara. Kulturní program vyvrcholí ve 14 hodin v Audienčním sále Velkým jarním koncertem Základní umělecké školy v Bruntále.

Již tradičně je ve sklepě připravena pro všechny návštěvníky velikonoční dílna. Zde si za symbolickou cenu mohou malí i velcí ozdobit vlastní kraslici či perníček, uplést pomlázku, vyrobit věneček z březového proutí nebo závěs do prostoru.
Kromě dílny čeká na návštěvníky ve sklepě i výstava soutěžních kraslic. Ta bude otevřena do 10. dubna.

Pro návštěvníky bude zpřístupněna i výstava Tkalcovství včera a dnes a Příroda Bruntálska. Celodenní vstupné na velikonoční jarmark na zámku činí pro dospělé 20 a pro děti 10 korun. Každou celou hodinu si lze projít i zámeckou expozici – rovněž doplněnou jarní výzdobou. To již za plné vstupné.