Na veletrhu se představily všechny školy z regionu. Každá z nich si připravila svůj stánek, kde studenti a učitelé předváděli videoprezentace i fotografie, a informovali potencionální zájemce o výhodách a zaměření studia na své škole. U stánků škol zabývajících se gastronomií předváděli studenti, jak se dělají míchané nápoje, či jiné pochutiny.

Přestože základní nabídka studia vycházela z regionů Krnovska a Bruntálska, na veletrhu se představily také střední školy ze vzdálených krajů. Ty většinou nabízely něco navíc, hlavně netradiční obory. Mladé lidi ale i tak zaujala například nabídka Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov, protože kromě jiných oborů vyučuje také letectví. Nejen dívky, ale také chlapci se informovali na možnosti studia na Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole Krnov, která je největší střední školou v regionu.

Na veletrhu byl představen i nový studijní obor, řidič profesionál, který letos poprvé otevřela Střední škola automobilní, mechanizace a podnikání z Krnova. Samozřejmě budoucí studenti a učni projevili zájem také o gymnázia, odborná učiliště, stavební školy, průmyslové školy a široké spektrum různých oborů.

„Nabídka je opravdu komplexní a snad si udělám lepší představu o škole, na kterou chci jít. Většina škol má i letáčky, takže si ty nejzajímavější nesu domů a proberu to s rodiči. Ještě to není jisté, ale asi chci jít na kadeřnici,“ řekla patnáctiletá Aneta. Veletrh ozvláštnila módní přehlídka šatů, které předváděly studentky textilní školy, kde byly modely navrženy a vyrobeny.

Význam veletrhu podtrhla i účast významných hostů, mezi kterými nechyběla Renata Ramazanová, starostka Krnova, senátor Jiří Žák, Milan Horna, ředitel Úřadu práce Bruntál, Jaroslav Balcárek, šéf Hospodářské komory Krnov a další. „Veletrh vzdělávání určitě oslovil mladé lidi, kteří se rozhodují o své budoucnosti. Na jednom místě zde mohou získat konkrétní představu jaké spektrum škol a oborů se jim nabízí,“ uvedla Renata Ramazanová, starostka města.