Loni na tuto akci přišlo přes pět stovek návštěvníků. „První veletrh se setkal s velkým zájmem vystavovatelů i návštěvníků. Naším cílem je informovat širokou veřejnost o sociálních službách,“ uvedla členka Komunitního plánování sociálních služeb v Krnově a vedoucí oddělení sociálních služeb městského úřadu Vlasta Patíková.

Veletrh představí Dětský domov Lichnov; domovy důchodců z Krnova a Osoblahy; středisko Harmonie; Charitu, Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje; Svaz tělesně postižených, Svaz postižených civilizačními chorobami, Krystal Help, Armádu spásy; Fond ohrožených dětí; Středisko výchovné péče, střediska Slezská diakonie, Krajánek z Města Albrechtic i Naději z Jindřichova.

Poskytovatelé sociálních služeb představí svou činnost návštěvníkům veletrhu na stáncích, informačních panelech i formou počítačové prezentace. Prostor dostane také krnovská nemocnice, která ve spolupráci s VZP poskytne zájemcům nutriční poradenství, změří index tělesné hmotnosti a krevní tlak nebo vyšetří krev na glykemii a cholesterol.

Nabídku obohatí také prezentace občanských sdružení a firem zabývajících se prodejem ortopedických a kompenzačních pomůcek nebo zdravé výživy. To vše doplní kulturní program, v němž se představí také hlavně ti, kteří sociální služby využívají. Můžeme se těšit na taneční soubory Jilore a Antigoni, pěvecký sbor Rosničky, dechovou hudbu z Prudniku i z Krnova nebo žonglování s ohněm v podání skupiny, která pracuje v klubu Nautilus. Program doplní i ukázka výcviků psů Policie ČR.

Vystoupí také klienti poskytovatelů sociálních služeb, například z dětských domovů, domovů důchodců a Armády spásy. „První ročník veletrhu byl pro nás velkou neznámou. Letos se nám už poskytovatelé služeb i další organizace sami od sebe hlásili k účasti,“ řekla Vlasta Patíková. V případě nepříznivého počasí budou stánky poskytovatelů umístěny v sále SVČ Méďa, kde bude rovněž probíhat kulturní program. Pro imobilní návštěvníky bude k dispozici schodolez.

Organizátory veletrhu jsou členové triády Komunitního plánování sociálních služeb v Krnově. Koordinátorům komunitního plánování a poskytovatelům sociálních služeb nabídnou už v pátek konferenci s workshopy.