Škola pozvala na veletrh veřejnost i zástupce firem z regionu, právě zlepšení kontaktů mezi studenty a firmami je jedním ze záměrů. A že výsledky práce studentů mohou najít své uplatnění i ve velkých společnostech, dokládá z nedávna třeba příklad absolventa školy Jana Rýznara, jehož studentská práce našla využití ve Škodě Auto.

Jan Charvát se několik let věnuje automodelářství a na veletrhu se představil s výrobou RC dílů na podvozek. Pozornost si získal i Jan Nágl se svým 3D modelem areálu školy.

„Nejprve jsem model vytvořil v programu počítače. Pak jsem všechny budovy vytiskl na 3D tiskárně,“ popisoval Jan Nágl.

Nejvíce práce mu asi dalo, když svůj model barvil štětečkem a akrylátovými barvami.

„Je určen k tomu, aby lidé věděli, jak se mají pohybovat v objektu,“ vysvětlil Nágl praktické využití modelu.

Také další studentské práce nachází využití, třeba ve školních dílnách. Ohýbačku profilů a trubek vyrobil Martin Soustružník.

„Výroba přišla na čtrnáct tisíc, ale v obchodě stojí třicet,“ zdůraznil student.

Olej Vojtěch předváděl herní spouštěč, určený pro hry na internetu. Znemožňuje podvádět, zjednodušuje hru a blokuje přístup nežádoucím hráčům.

Studenti se prezentovali také třeba simulátorem autoškoly, objednávkovým systémem na rehabilitace, výrobou forem pro zpracování termoplastů či držákem televize. Navrhli ale třeba také projekt tetovacího salonu, kavárny, butiku s oděvy či malého pekařství.

„U každé práce museli něco nastudovat, věnovat tomu svůj čas, vyrobit to, dát i ekonomické zhodnocení. Je to vyvrcholení jejich studia. A také je to učí prezentovat svou práci, prodat ji,“ zhodnotil účel veletrhu ředitel školy Jan Meca.