Odkud pochází rušivý hluk, který trápí řadu obyvatel Bruntálu poblíž průmyslové zóny? To se snaží zjistit rovněž Pavel Lattner z ulice Na Nábřeží, který sepsal stížnost na hluk, rušící obyvatele lokalit Na Nábřeží, K. H. Máchy, Květná, Lidická a dalších.

Přečtěte si také:Sportovkyni hluk působí záchvaty

Zdroj hluku je zatím nezjištěn. Na základě našeho článku se však ozvali někteří čtenáři, jeden najisto tvrdil, že původcem je zařízení ve firmě Uniflex Moravia.

Vedení společnosti Uniflex Moravia rázně odmítlo nařčení, že by byl právě její provoz zdrojem bezesných nocí zdejších obyvatel.

Hluk prý způsobují mlýny

Redakci Deníku se ozval člověk, který údajně ve výše uvedené firmě pracuje. Reagoval na článek v úterním Deníku a tvrdil, že se stačí přijet podívat okolo dvaadvacáté hodiny na parkoviště před silo v průmyslové zóně, a hned je prý každému jasné, že je původcem hluku společnost Uniflex Moravia.

„Noční směna totiž začíná v této firmě právě ve dvaadvacet hodin,“ uvedl zdroj, který je firmě blízký, a proto si nepřál z obavy o ztrátu své pracovní pozice zveřejnit své jméno.

Za vším by měly být podle informátora mlýny na zpracování fólie. „Mlýny zpracovávají plasty, nic jiného tam v noci nerachotí,“ tvrdil zdroj.

Provozy okolo sila se Deníku podařilo obejít. A skutečně, mlýn ve zmíněné společnosti jede naplno a drtí plastový odpad. Nakolik je však jeho intenzita silná v noci, na to by měly dát odpověď příslušné orgány, které se problémem zabývají.

„Zatím zjišťujeme informace. S uvedeným tvrzením o možném původu hluku byla seznámena městská policie,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Co na to vedení firmy

Společnost Uniflex Moravia se zabývá recyklací plastového odpadu a výrobou plotových ucpávek do sloupků z vlastních recyklovaných materiálů.

„Je mi velice líto, že firma která působí ve městě více jak deset let ve stejné činnosti a je jedním ze zásadních zaměstnavatelů v Bruntále, se neustále potýká s takovými výpady,“ rozhořčilo obvinění jednatele společnosti Marka Složila. Tvrdí, že původcem hluku rozhodně nejsou oni.

Dále sdělil, že společnost provádí činnost na základě schválených oprávnění a provozního řádu. Případ, který zveřejňujeme, je podle jeho vyjádření jen dalším útokem člověka, kterého společnost odmítla zaměstnat.

„Je to jen další část msty. Dodržujeme bezpečnostní a hygienické předpisy, tak nevím, jak jinak bych mohl uvedené paní sportovkyni pomoci,“ domníval se jednatel Složil.

Celou záležitostí je jednatel rozhořčen, a vidí v ní jen zlý úmysl. „Zcela upřímně jako majitele, který si všechno deset let budoval a vymýšlel sám, mě tohle drtí. A taky zcela upřímně se v téhle době, s lidmi a státě nedá podnikat,“ dodal.