Cílem a poselstvím akce, bylo hlavně ukázat dětem, ale i dospělým, že fyzika, chemie a matematika může být i zábava. Na akci si návštěvníci mohli zhlédnout a vyzkoušet desítky pokusů. Letošní rok podpořili gymnázium i některé firmy z bruntálského okresu.

„Začalo to tím, že jsme uspořádali Kosmický den a lidem se to moc líbilo. Poté přišla i možnost spolupracovat s gymnáziem ve Slaném, které provádí pokusy i v televizním pořadu Zázraky přírody,"  uvedla profesorka bruntálského gymnázia Jarmila Lázničková, která je hlavním organizátorem Dne vědy.

„Letos tady máme i novinku. Pozvali jsme bruntálské firmy a uvidíme, jak nám spolupráce bude fungovat. Letos se mohou návštěvníci seznámit s firmou Osram a Kofola," Dodala Jarmila Lázničková.

V každé učebně čekaly na návštěvníky pokusy a ukázky, které se týkaly i elektroniky. Byli zde pohybliví roboti, které si lidé mohli zkusit ovládat. V laboratoři chemie studenti prováděli různé chemické děje a také představovali návštěvníkům návod, jak si některé věci jednoduše udělat doma. Na Dnech vědy byla pro děti i možnost něco si vyrobit, odnést či něco ochutnat.

Jednou z velmi zajímavých atrakcí byl pokus nazvaný Hořící pěna, který přilákal pozornost nejednoho návštěvníka.

„Moc se mi tady líbí, vyrobila jsem si kytičku a teď se jdeme podívat na roboty a na hořící pěnu. Je to prima," dodala malá návštěvnice Vendula Kosová.

Kristýna Štěpánová