Ze čtyř možností si vybrali workoutové hřiště. Nyní už mohou vrbenští hřiště využívat.

Vzniklo mezi ulicemi Nádražní a Husovou, jeho slavnostní otevření se uskuteční v pátek 6. září v 16 hodin. Workoutové hřiště má herní prvky, které umožňují cvičit vlastní váhou těla.

„Pozvali jsme k exhibici skupinu z SK Fénix Opava, ale můžete také cvičit sami podle návodu na tabuli, která je v místě instalována,“ zve na otevření hřiště na webových stránkách města Tomáš Vondra z majetkoprávního odboru Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem.

Participativní rozpočet dává příležitost přímo občanům rozhodnout, nač půjde část obecních financí. Funguje už například v Krnově, chystá jej i město Bruntál.

Workoutové hřiště. Ilustrační foto

Vrbenští zastupitelé loni v prosinci rozhodli, že pro participativní rozpočet vyčlení tři sta tisíc korun pro rok 2019. Občané pak od začátku letošního roku mohli podávat své návrhy, nač by peníze měly být využity.

„Občané přijdou s nápady, o kterých diskutují se sousedy i se samosprávou, a ty pak předloží elektronicky nebo písemně dle stanovené metodiky na Městský úřad. Návrhy se dopracují společně se samosprávou a poté se projekty připraví a hlasuje se o nich. Vybrané návrhy se zrealizují,“ vysvětlila tehdy při zavádění participativního rozpočtu Pavla Müllerová z Městského úřadu Vrbno pod Pradědem.

Vznikly tak čtyři projekty: výstavba malého hřiště pro petanque, oprava pamětního kříže před kostelem sv. Michaela, Pohádková cesta s liškou a vybudování workoutového hřiště. Poté lidé hlasovali pro jednotlivé návrhy, nejvíce hlasů bylo pro workoutové hřiště.