Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Slezských Pavlovicích budou nové volby

Zastupitelstvo ve Slezských Pavlovicích není usnášeníschopné. Zastupitelé KSČM rezignovali, obec přišla o dotaci na hřiště.

26.9.2015
SDÍLEJ:

Slezské Pavlovice. Ilustrační foto.Foto: MěÚ Krnov

Ještě neuplynul ani rok od komunálních voleb, a zastupitelé zvolení za KSČM ve Slezských Pavlovicích si už jsou jistí, že spolupráce s ostatními zvolenými zastupiteli není možná. Nebo že jí nejsou schopni za současné situace.

Rezignovali na své mandáty, obecní zastupitelstvo se stalo neusnášeníschopným, a ve Slezských Pavlovicích proto brzy budou vyhlášeny nové volby.

Rezignovala celá kandidátka KSČM

Zastupitelé obce za KSČM ve Slezských Pavlovicích v červnu rezignovali na své mandáty. Starostka Lenka Drozdová (zvolená za nezávislé kandidáty, Budoucnost Pavlovic) náhle stála v čele neusnášeníschopného obecního zastupitelstva. To musí mít alespoň pět členů.

Obecní zastupitelstvo Slezských Pavlovic tyto členy nemělo. Rezignovali totiž i náhradníci na kandidátce KSČM.

Neusnášeníschopné zastupitelstvo nemohlo dát potřebný souhlas již schválené dotaci na výstavbu dětského hřiště a obec o dotaci přišla. Zablokovala se i další rozhodnutí, ke kterým je zapotřebí souhlasu obecního zastupitelstva.

Děkujeme, nechceme

Co bylo důvodem rezignace zastupitelů za KSČM Jaroslava Šimáčka, Miroslava Podhradského a náhradníků Tomáše Sháněla a Miroslavy Rygelové?Na to jsme se zeptali bývalého starosty Jaroslava Šimáčka.

Odstoupivší zastupitel a bývalý starosta Jaroslav Šimáček odkázal Deník na dopis, zveřejněný na facebooku: „Neshledali jsme žádných důvodů, abychom v zastupitelstvu pokračovali. Malá informovanost jak zastupitelů, tak i občanů. Rozhodování bez nás.

Hlavní slovo manžel starostky, který má hlavní slovo, informován o všem a rozhodování o všem.

Starostka velmi ovlivnitelná, poslouchá všechny kolem sebe, vlastní názor nemá… Děkujeme, nechceme!!!" stojí doslovně v dopisu, který nadepsán Ohlas na článek uvedený na facebooku uvedený p. Přemyslem Drozdem.

Co vyčítají starostce Drozdové

„Proč p. Drozdová nepokračuje v návaznosti na předchozí zastupitelstvo, kde také fungovala jako zastupitel, nebo již zapomněla? Jestliže chtěla dělat projekty, měla pokračovat v projektech zelená úsporám, tj. zateplení činžovního domu, výstavba střechy apod. Taktéž se spíše snažit o dotaci na výtah.

To, co projektujete, jsou skutečně obecní zájmy nebo jen vaše osobní? … Víte, ono souvisí vše se vším," přechází od formulace v třetí osobě k přímému oslovení starostky autoři dopisu.

Rezignovali také náhradníci

Starostka Lenka Drozdová se snažila hrozbu nových voleb odvrátit. Rezignační dopis náhradnice na kandidátce KSČM Miroslavy Rygelové měl totiž formální nedostatky a ministerstvo vnitra rezignaci napoprvé nepřijalo. Pro starostku tak vznikla časová rezerva na další jednání.

„Paní Rygelové jsem vysvětlila současnou situaci obce, představila současné a připravované projekty, vysvětlila nutnost schválení dotace na dětské hřiště zastupitelstvem obce, atd.," popisuje starostka v otevřeném dopise jednání s paní Rygelovou, do nichž vkládala naděje.

Důvody odstoupení

„Současně jsem ji požádala také o vysvětlení a důvody její rezignace. Bohužel jsem nedostala ani tentokrát uspokojující odpovědi, pouze všeobecné a nekonkrétní příklady založené spíše na osobní rovině," pokračuje starostka.

K důvodům odstoupení, které starostka považovala za nekonkrétní a neporozuměla jim, vznáší otázku: „Jsou toto důvody k odstoupení z postu zastupitele, když jsme dle mého názoru všichni kandidovali, abychom na obci něco změnili a udělali ji pro lidi lepší?" Vyjádření Miroslavy Rygelové se Deníku nepodařilo získat.

Nové volby v lednu

Starostku nejvíce mrzí, že obec přišla o dotaci na dětské hřiště v částce 370 000 korun, snaží se ale nevěšet hlavu.

„V současné době zjišťujeme, jak bychom si mohli hřiště vybudovat sami, za jakých podmínek vzhledem k novým normám a certifikacím z EU. Zadala jsem písemný dotaz k problematice bezpečnosti dětských hřišť a jejich certifikací. O výsledku budu občany informovat," slíbila Lenka Drozdová, která je starostkou teprve necelých deset měsíců.

Bude jí přinejmenším do lednových voleb. Termín voleb byl již vyhlášen. Budou se konat 16. ledna 2016. O tom, zda Lenka Drozdová dostane šanci dotáhnout své záměry nebo se na obecní úřad vrátí KSČM nebo bude v zastupitelstvu někdo nový, to rozhodnou voliči.

Aktivity a úspěchy současné starostky Lenky Drozdové

Rozjednaná spolupráce s okolními obcemi Osoblaha, Hlinka a Dívčí Hrad. Všechny čtyři obce spolupracují v rámci komunitního plánování sociálních služeb, společně vytvářely strategický plán, prostřednictvím kterého se mapují potřeby obyvatel a pro vytvoření projektových záměrů na nové programové období.

>> Podání projektu na hřiště
>> Vyklizení skládky
>> Vedení klubu Děti z džungle
>> Rekonstrukce interiéru kulturního domu
>> Obnovení možnosti uzavírání sňatků
(zpracováno podle podle vyjádření starostky)

Co vyčítá starostce KSČM?

Na tento dotaz Deníku odpověděl bývalý starosta Jaroslav Šimáček: „Oni nejlépe vědí, co udělali nebo neudělali. Proč to rozmazávat? Vše jsme napsali v dopise, který je na facebooku."

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

26.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení