Zato předchozí víkend atmosféra ve Dvorcích byla dramatická a plná emocí. Konalo se tu shromáždění asi 150 místních občanů, kteří vyjádřili solidaritu Martinovi Teplíkovi. Toho zbila a zranila problémová rodina, která se nastěhovala do Dvorců před pár dny.

Sotva protesty utichly, nechtěná konfliktní rodina se ze Dvorců zas odstěhovala. Tři příslušníky této rodiny policisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.

Dvorečtí občané na 13. dubna svolali další demonstraci. Ta měla podpořit petici, aby obec odkoupila domy, ve kterých se mohou zase objevit nepřizpůsobiví sousedé. Když události ve Dvorcích získaly celostátní přesah a o plánovanou demonstraci se začaly zajímat skupiny extrémistů a radikálů, organizátoři deklarovali, že o problémy nestojí. Ohlášenou demonstraci na podporu své petice zrušili.

„Hlavním důvodem je má snaha předejít možnému incidentu, který by mohl ohrozit bezpečnost občanů naší obce a zabránit šíření xenofobních nálad,“ zdůvodnila zrušení demonstrace její svolavatelka Hana Kopalová, která je přítelkyní Martina Teplíka. Také vyzvala k dialogu a k udržení dobrých sousedských vztahů.

„Rád bych ujistil občany obce Dvorce, že i přes oficiální odvolání plánovaného shromáždění bude Policie ČR situaci v obci nadále monitorovat, přičemž je o víkendu plně připravena zabezpečit dostatek sil i prostředků k zajištění bezpečnosti a klidu v naší obci,“ ujistil všechny starosta Dvorců Jan Božovský.

Kromě drobné dopravní nehody na zasněžené silnici ale neměli policisté ve Dvorcích v sobotu co na práci.