Komplex několika budov ve vlastnictví Města Bruntál, jehož součástí je i movitý majetek, dražila společnost Ostravská aukční síň v úterý 10. února. Vyvolávací cena byla 15 380 000 korun. Tři zájemci cenu zvedli čtyřiasedmdesáti příhozy. Jméno vítězného dražitele se zatím zjistit nepodařilo.

„Zatím nechceme sdělovat žádné informace, to až dojde ke konsolidaci, pak dáme vědět o dalších plánech,“ řekl po dražbě budoucí vlastník. Podle dražební vyhlášky by měla být kupní cena zaplacena nejpozději do 31. března.

Kulturní středisko na Dukelské ulici v Bruntále zástupci Ostravské aukční síně dražili již podruhé. Jak jsme informovali ZDE, poprvé to bylo vloni na podzim, kdy měl komplex v plánu koupit vietnamský podnikatel za devatenáct milionů korun. Nepodařilo se mu ale sehnat včas prostředky na uhrazení kupní ceny a vedení města proto rozhodlo, že se dražba zopakuje.

„Jsme rádi, že druhé kolo proběhlo úspěšně a dokonce se podařilo částku zvýšit skoro o tři miliony korun. Věříme, že nový kupující bude solventní a toto kolo dražby bylo poslední,“ vyjádřil se bruntálský místostarosta Petr Rys.

Nový vlastník objekt převezme i se závazky vůči čtyřiceti nájemníkům.

(zup)