„Rozsvítí se kompletní výzdoba, to znamená vánoční strom vedle pódia na náměstí, borovice nedaleko Radničního restaurantu, platan u Bauerova památníku, světelná brána na promenádě ve středu náměstí, anděl u obchodního domu a jednotlivé ulice. Kromě těch v centru města to jsou Bruntálská, Revoluční, Opavská a letos nově i Soukenická, a to v úseku od knihovny po křižovatku s ulicí Sv. Ducha,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavlína Říhová.

Ilustrační foto
Konec velké objížďky. Z Jeseníku do Bruntálu řidiči projedou přes Videlské sedlo

Vánoční výzdoba bude obyvatele Krnova doprovázet do 7. ledna. Letošní výzdoba město Krnov přijde na 300 tisíc korun. Montáž, demontáž, údržba a uskladnění stojí 200 tisíc korun.

Za nové dekory, které budou instalovány na sloupy veřejného osvětlení v Soukenické ulici, město zaplatilo 40 tisíc korun. Světelné brána v Krnově bude jiná než v minulých letech. Za zapůjčení město zaplatí 58 tisíc korun. Provoz vánočního osvětlení podpořila dvaceti tisíci korunami také Skupina ČEZ.

Ivo Dokoupil (v červeném) z Hnutí Duha Jeseníky založil iniciativu Zachraňme nádraží na trati Olomouc – Bruntál. Pak požádal stát o převedení nádraží Dětřichov nad Bystřicí do majetku Duhy.
Správa železnic: Nádraží v Dětřichově Duze nedáme, raději ho zbouráme