Někde je jen odložily, až rozvolněná pravidla umožní setkávání většího množství lidí. A někde vymysleli takový program, aby si ho mohli užít i občané s rouškami rozptýlení ve velkém prostoru.

Ohňostroj v Albrechticích

Město Albrechtice zažilo úžasnou atmosféru, když se světla ohňostroje na obloze potkaly s chumelenicí. Organizátoři původně počítali s tím, že by mohli ohňostroj odpálit od rozhledny na Hraničním vrchu. Tato lokalita je ale příliš daleko od města, takže by světelné efekty vzdálené na dva kilometry ztratily působivost.

Nakonec se odpálení ohňostroje přesunulo na fotbalové hřiště v centru Města Albrechtic, aby ho místní mohli pozorovat přímo od svých domovů. Náhoda tomu chtěla, že po setmění přišla první pořádná chumelenice, takže se světelné efekty na obloze potkaly se sněhovými vločkami. Vznikla tak magická atmosféra, že na to děti ani dospělí hned tak nezapomenou.

Motorkářský Mikuláš dorazí

V Třemešné se na první adventní neděli rozsvítil vánoční strom obce, ale bez obvyklého setkání občanů. Mikulášská nadílka motorkářů v sobotu 5.12. v Třemešné proběhne, ale bez shromažďování a svařáku. Spanilá jízda Mikuláše s jeho motorizovanou družinou sice do Třemešné dorazí, ale rodiče musí svým dětem balíčky letos předat sami. Motorkářský Mikuláš s družinou jen projede Třemešnou od Damašku po Nové Rudíkovy, ale určitě ho bude díky silným strojům aspoň pořádně slyšet.

Horké nápoje

Přestože doprovodný program na krnovském náměstí byl zrušený, spousta občanů vyrazila s dětmi do centra podívat se na svítící výzdobu. Ve dne je sice krnovský vánoční stříbrný smrk poněkud vypelichaný kvůli mšicím, ale po setmění září úžasně. Stejně jako krnovská specialita: vánoční platan před Bauerovou kavárnou. A světelné brány, svítící andělíčci a hvězdy na lampách jsou esencí vánoční romantiky, stejně jako sněhuláci z krnovských výkladních skříní.

Protože také v Krnově padaly první sněhové vločky a foukal studený vítr, Malé café pro ně otevřelo okýnko s horkými nápoji. „Sněží. První Advent. Protože bez sněhu to nejde, jsme tu s vámi v Malé Café až do večera. Tak se stavte na punč, bombardino, pečený čaj, kávu, prostě cokoliv vás zahřeje. A od čtvrtka jedeme zas,“ nabídlo Krnovanům Malé Café něco pro zahřátí a optimistickou náladu z očekávaného rozvolnění režimu.