„Tenkrát přišla kamarádka, že dostala nějaké sazenice a donesla mi taky. Tak jsem jednu zasadila. Ani jsme o ni nijak nepečovala a vyrostl z ní tento pěkný strom,“ vzpomínala Marie Hanáková. Dnes už má vedle domu tak vysoký strom, že musí přemýšlet co by se stalo, kdyby jedli náhodou shodil vítr.

Ceny za kapra budou letos vyšší. Kdo chce trochu ušetřit, může si koupit rybu přímo na sádkách nebo až do neděle 7. listopadu 2021 při výlovu rybníka Bezruč v Jistebníku.
Za vánočního kapra si letos lidé připlatí, u Petrova Rybníka bude za 93 korun

"Vyvrácený strom by natropil by škodu u nás nebo u sousedů, proto jsem se rozhodla, že půjde dolů. Zmínila jsem se tady před našimi hasiči a ti mi doporučili, že v Bruntále vždycky před Vánocemi nějaký strom shání. Tak jsem ráda, že se líbil, a ještě poslouží a udělá radost,“ představila Marie Hanáková příběh bruntálského vánočního stromu 2021.

V nejbližších dnech bude jedle v Lomnici pokácena a převezena na náměstí Míru v Bruntále. Přibližně týden potrvá její zdobení. Poprvé se rozsvítí 26. listopadu.

„Pevně doufáme a moc si přejeme, že nám to situace dovolí a vše proběhne tak, jak plánujme," uvedl místostarosta města Bruntálu Martin Henč.

Letos se vánočním stromem Bruntálu stala jedle. Podle místa svého původu a také po svém majiteli se strom jmenuje Jan z Roudna.
Bruntálská vánoční jedle se jmenuje „Jan z Roudna“ na památku Jana Bachroně

Na slavnostní večer je například připraveno představení Trampoty s Ježíškem společnosti Cirkus trochu jinak z Ostravy. „Vystoupení plné vtipu, zpěvu, hudby rozveselí a pobaví celé náměstí. V obrovském kočárku přivezou nebesky ozáření andělé nezbedného a rozverného Ježíška,“ nastínila připravovaný program Dita Dulovcová z oddělní kultury bruntálského městského úřadu.

Letošní vánoční strom pro Bruntál byl vybrán z šesti, které nabídli lidé z města a okolních obcí. Ten vítězný musel splňovat řadu kritérií. Důležitá byl také dostatek prostoru pro těžkou techniku při kácení a nakládání.

Levnější notebooky, nové mobilní telefony, ale i myčky nádobí. Sehnat určitý sortiment před Vánocemi bude podle on-line prodejců problém.
Letošní Vánoce budou chudé: Elektroniku dostanou jen šťastlivci

„Rád bych poděkoval obci Lomnice u Rýmařova, konkrétně panu Aleši Jurovicovi, který pro paní Hanákovou kompletně vyřídil a předal povolení ke kácení, bez kterého bychom strom nemohli odvézt,“ uzavřel bruntálský místostarosta Martin Henč.

Zdroj: Deník