V zámecké kapli vystoupí s vánočním programem Duo Zvara a pěvecký sbor Puellae Cantantes. Nádvoří rozezní tóny koled, které zazpívají žáci ze Základní školy v Okružní ulici a základní umělecké školy.

Zámecká kočárovna je vyhrazena hlavně těm nejmenším – dětem bruntálských mateřských škol, klientům terapeutické dílny Polárka, zpěvákům a flétnistům z Písničky a Notičky. Své umění představí děti z Petrina a zazpívá sbor Nic moc z Horního Benešova.

Program vyvrcholí ve 14 hodin pohádkou nejen pro nejmenší O pračlovíčkovi. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp, uvede Divadlo Tramtarie z Olomouce.

Celý den budou prodejci nabízet vánoční ozdoby a dekorace, svícny, malované sklo a hedvábí, šperky, keramiku a vůbec všechno, co k Vánocům patří. Ani prostory zámeckého sklepa nezůstanou letos prázdné. Tady již tradičně připravuje Středisko volného času v Bruntále vánoční dílny.

V nich si mohou malí i velcí vyrobit vánoční ozdobu či svícen nebo si nazdobit vánoční perníček. Inspirovat se mohou na výstavě soutěžních výrobků letošního ročníku soutěže Ozdoba 2016.

V malé výstavní síni je pro zájemce připravena výstava Panenky a všechno kolem nich a ve Starém paláci je k vidění expozice Řemesla. Návštěvníci se mohou také vydat do svátečně vyzdobené zámecké expozice.

Zámecký park zaplní stánky s nejrůznějším občerstvením. Lidé si mohou dát punč, teplou medovinu, sladkosti všeho druhu, sýry, uzeniny, zabíjačkové dobroty či si koupit živé ryby. Děti se mohou podívat na živá kůzlata.

Jarmark potrvá do 15 hodin, celodenní vstupné pro dospělé je 20 korun, pro děti 10 korun. Na zámecké expozice se platí obvyklé vstupné.