Rušnou sobotu prožil zámek ve Slezských Rudolticích, do kterého se na tradiční Vánoční trhy sjeli zájemci z celého Osoblažska. V zámecké kapli se představily se svým programem děti z místní školy a školky, prodejní stánky dávaly zájemcům typy na vánoční dárky i dekorace a současně byly přehlídkou talentu místních výtvarníků, řemeslníků i různých terapeutických dílen, které působí v regionu. Zámecké chodby nabízely sondu do historie Slezských Rudoltic a okolí, ukázky fotografií a zápisů z obecních kronik, a také práce místních dětí.

Po rudoltickém zámku příští víkend ožije vánočním jarmarkem také linhartovský zámek. Zde se 4. prosince otevřou návštěvníkům zámecké brány od 9.hodin ráno do 16 hodin. Nejen že se v zámeckých sálech budou stejně jako v Rudolticích rozléhat vánoční koledy, ale také se zde bude linout vůně vánočních stromků a svařeného vína pro zahřátí.

Návštěvníci si zde mohou vybírat z nepřeberného množství potenciálních dárečků pro své blízké. Vstupné na tento jarmark je 20 korun.

Ani příští víkend nezůstane linhartovský zámek uzavřený. Prostory zámku rozezní vánoční lidové písně v podání souboru Valašský vojvoda. Adventní koncert zde proběhne 11. prosince od 17 hodin. Tentokrát vstupné pro dospělé činí 120 korun a pro děti 80 korun. Zájemci si mohou koupit vstupenky už teď v předprodeji v krnovském informačním centru.

Blížící se vánoční svátky nemohly minout ani bruntálský zámek. Chystá se zde výstava tradičních i netradičních betlémů, kterou pracovníci Muzea v Bruntále sestavili nejen z exponátů, které mají ve sbírkách, ale najdeme zde i betlémy, které zapůjčili vlastníci z našeho regionu. Vernisáž výstavy proběhne na zámku ve čtvrtek 2. prosince v 17 hodin v kapli. Zajímavý výběr betlémů si mohou návštěvníci prohlížet až do 9. ledna.