Každý adventní víkend najdou lidé na náměstí stánky s dárky, s občerstvením, budou si zde moci koupit kapry, vánoční stromky a další zboží. Prodejní doba bude vždy v pátek od 15 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 13 hodin.

„Cílem pořadatelů je oživit vánoční tradice v historickém centru města, šířit pohodovou vánoční atmosféru, ale také využít tohoto času k prezentaci různých spolků či k sdružování lidí,“ uvedl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Vánoce na bruntálském náměstí jsou dílem města Bruntál a TJ Olympia Bruntál. Součástí Vánoc na bruntálském náměstí jsou doprovodné kulturní a sportovní akce. Až do Štědrého dne slibují pořadatelé náměstí plné různých vystoupení, pohádek a písniček.

V pátek 12. prosince si od 17 hodin pásmo koled, písní a divadelní představení připravily děti ze Základní školy Jesenická.

V sobotu 13. prosince v 16 hodin jsou na programu Pohádky a písničky v podání Dany Šenkyříkové a o den později, v neděli v 11 hodin v programu Koledníčci jdou vystoupí klienti z terapeutické dílny Polárka.

V pátek 19. prosince se v 17 hodin mohou na vánoční folk těšit příznivci kapely Karlováci.

V sobotu 20. prosince v 16 hodin zahraje poutavé melodie flétnový soubor Flauto risonante.

V neděli 21. prosince se zde od 11 hodin poběží Běh o Vánočního kapra a ve 12 hodin vystoupí Gipsy Princess a jejich hosté. Na Štědrý den od 14 do 16 hodin budou členové TJ Olympia rozlévat lidem na náměstí polévku a rozdávat vánoční cukroví.