Jeden z takto postižených pubescentů si své malůvky namísto do sešitů začal malovat na sochu krnovského Neptuna. Zatím na Neptunovi realizoval své výtvory dvakrát.

Protože kopie originální barokní sochy Neptuna je vyrobena z umělého kamene a vandal používá centrofix, není možné jeho malůvky smýt. Neptun je vyhlášenou dominantou Krnova, a navíc stojí v parku, kudy denně chodí děti do školy a rodiny na procházky. Autor si tak pro své necudné kosočtverce se sexuálním podtextem vybral obzvlášť nevhodnou lokalitu.

Zaměstnanci městského úřadu museli vandalské výtvory seškrábat, což není možné opakovat příliš často, protože po čase by Neptun s oškrábanými rysy připomínal spíš moderní abstraktní dílo, než rozevláté realistické baroko. Jedinou možností je napustit sochu speciální látkou, která slouží jako ochrana před graffiti a usnadní také smývání centrofixu.

Omyvatelný povrch se už velmi osvědčil u obrazů křížové cesty na Cvilíně, na kterých si neznámý puberťák s centrofixem také realizoval své nemravné malůvky. Na umytí obrazu s takovým povrchem stačil hadřík s kapkou lihu. Otázkou je, kolik taková úprava neptuna bude stát a zda se na ni podaří v rozpočtu najít peníze. Na příští rok se už plánuje generální oprava celé Neptunovy kašny.