Cesta k Valšovskému žlebu, který je na samotné hranici s Olomouckým krajem, je místem častých dopravních nehod. A to kvůli nešťastnému profilu vozovky, zatáčkám, úzké a hrbolaté vozovce.

„Doufám, že právě setkání s krajskými radními a zástupci krajských silnic pomůže získání peněz nejen pro výstavbu pod Ondřejovem,“ přála si vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství rýmařovské radnice Renata Vyslyšelová.

Ubude dopravních nehod?

Kvůli bezpečnému průjezdu a lepší sjízdnosti plánují ve žlebu výstavbu zbrusu nového mostu přes Oslavu a části silnice. „Celková délka stavby by byla okolo čtyř kilometrů. Silnice byla navržena v novém směrovém i šířkovém vedení,“ prohlásil ředitel krajské správy silnic Tomáš Böhm. Vzniknout má i veřejné osvětlení. Dvou staveb se dočkají v Ondřejově pro rozšíření vozovky. Na zhruba čtyřkilometrové trase vybudují opěrné zdi, odvodnění a vyztuží svahy. Most a silnice má vyjít na více než dvě stě milionů korun.

V roce 2003 kraj a krajská správa silnic už rekonstruovaly silnici z Valšova do Břidličné. Navázat chtějí ve směru na Velkou Štáhli a Jamartice opravou povrchu vozovky v délce asi tří a půl kilometrů za zhruba sto milionů korun. „Akce je projekčně zpracována, je to otázka získání finančních prostředků. Hodláme rovněž dokončit, a co je nutno dokončit, je silnice ve směru z Rýmařova na Ondřejov k Valšovskému žlebu,“ plánoval ředitel Tomáš Böhm. Místo je úsekem častých dopravních nehod, silnice je úzká a nekvalitní.