Erich Belej přiznal, že vloni v září začal vařit pervitin pro sebe a známé ve sklepě domu Milana Skalky v Zátoru. Oba muži jsou ze Zátoru a dobře se znají. Belej se poprvé dostal k pervitinu před asi šesti lety a tuze mu zachutnal. Jezdil pro něj za kamarádem do Ostravy, ale časem zjistil, že jej vaření drogy vyjde laciněji. „Jezdit do Ostravy bylo nákladné. Jedna cesta vyšla na dva, dva a půl tisíce korun,“ vypověděl Belej. Výrobou se dostal na náklady ve výši pouhého tisíce korun. Suroviny si sháněl sám nebo mu je pomáhal obstarávat Milan Skalka.

Skalka jezdil pro léčiva do sousedního Polska, Belej z nich vyráběl pervitin. Za hranice jej pro suroviny vozil Martin Zelinka z Nových Heřminov. „Poskytl jsem Erichu Belejovi sklep k vaření, za to mi slíbil polovinu pervitinu,“ doznal svůj podíl viny soudu Milan Skalka. Pervitin užíval sám, nešidil ani kamarády, kteří přišli na návštěvu.

I Martin Zelinka se o pervitin rád podělil se svými bližními, zadarmo i za peníze jej poskytoval uživatelům v Bruntále, Zátoru i Nových Heřminovech. Poslední spoluobžalovanou byla Darina Hanušová z Bruntálu. Ta jediná popřela, že by někdy pervitin komukoliv dala nebo prodala.

„Nebyla jsem dealer, jen konzument,“ prohlásila Darina Hanušová. Běžnou praxí podle ní bylo, že si každý nosil drogy svoje. Pokud už někdo něčí cizí pervitin konzumoval, byla to prý jen půjčka za oplátku. „Pervitin jsme brali společně s Erichem Belejem, když jsme spolu ještě chodili,“ doplnila Hanušová.

Mimo Dariny Hanušové byli všichni tři spoluobžalovaní doposud netrestanými osobami a navíc se k drogovým deliktům přiznali. Hanušová už ale své dřívější odsouzení zahladila, proto na ni soud pohlížel jako na dosud netrestanou. Ericha Beleje a Milana Skalku stihl dvouletý trest s podmíněným tříletým odkladem. Ve tříleté lhůtě se nesmí žádného podobného deliktu dopustit, jinak by mohli jít do vězení.

Martina Zelinku soud potrestal rokem a půl s podmíněným dvouapůlletým odkladem za to, že pomáhal k výrobě většího množství pervitinu. Roční trest s dvouletou podmínkou si vyslechla Darina Hanušová. Belejovi, Skalkovi a Hanušové zabavili věci, určené k výrobě pervitinu. Ty v jejich domovech nalezli při domovních prohlídkách policisté. Jednalo se například o pipety, různě tvarovaná skla, tvořící kompletní nádobíčko k vaření pervitinu.