V pohádkovém duchu se ponese akce nazvaná Střevíc kněžny Hortenzie, kterou pořadatelé připravili na sobotu 28. a neděli 29. července. Nechali se inspirovat příběhy a pověstmi s bílou paní, diváky čekají ale také třeba zbojnické pověsti podle valašských balad, hospodské humoresky a další divadelní představení. Na řadu přijdou i sokolníci s ukázkou výcviku dravých ptáků a samozřejmě nebudou chybět šermířská vystoupení či písničky.

Vystoupí například divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy, skupina šermu Rytíři z Polic, skupiny scénického šermu Allegros a Valmont, hudební skupina Rabussa či divadelní soubor Magnet.

Po oba dva dny hrad otevřen 9.15 do 17.50 hodin. V sobotu se mohou návštěvníci navíc těšit na večerní program, kdy je po pásmu divadelních a šermířských představení čeká ohňová šou. Ta vyvrcholí pět minut před devátou hodinou scénkou Ďábel přichází, v níž nebude nouze o ohňové efekty a bojové scény. O půl hodiny později se v narozeninové ohňové podívané představí Akáda a skupina Meče blesky, kteří spolu s hosty a předvedou speciální ohnivé představení, připravené u příležitosti oslavy desátého výročí skupiny. (ov)