Přijíždím do Rýmařova, abych připravil reportáž pro čtenáře Bruntálského a Krnovského deníku z historicky prvního wellness dne v rýmařovské Soukromé střední odborné škole Prima. Hned po vstupu do budovy se mne ujala usměvavá studentka a též budoucí masérka Petra Burianová.

Jsem připraven si užít veškerých procedur, které wellness den veřejnosti nabízí.

Test páteře, měření tlaku

Rýmařovská škola vychovává budoucí pracovníky v oblasti masérství, lázeňství a wellness. Jsem v dobrých rukách. „Nejprve vám provedu funkční test páteře a doporučím procedury, které jsou pro vás nejvhodnější," vysvětlil mi letošní maturant Aleš Šteyer.

Po několika předklonech a úklonech přecházím do další místnosti, kde měří krevní tlak Gabriela Říhová ze třetího ročníku školy.

„Vyšší tlak měli většinou starší účastníci dnešní akce. Ale do nemocnice kvůli tlaku zatím nikdo nemusel," uvedla studentka Říhová. To už mě vede Petra Burianová do další třídy, která se proměnila ve čtvrtek 24. dubna v masérnu. To je království Natálie Fibingerové.

Zručná dívka by ráda po maturitě našla práci v lázních v Jeseníku, odkud pochází. Proto se snaží získat v rýmařovské škole co nejvíce praktických i teoretických znalostí.

„Masáže mne zaujaly už na základní škole. Dnes poskytuji sportovní a klasickou masáž," vzhlédla od masírovacího stolu Fibingerová.

Uvolňovaly svaly pomocí míčků

Masáže si přišla vyzkoušet Renata Štěpaníková z Rýmařova: „Masáž byla příjemná, je třeba si čas od času nechat srovnat záda." Na chodbě mezi improvizovanými masérnami s Petrou Burianovou jdeme v ústrety řediteli školy Marku Bociánovi, duchovnímu otci prvního wellness dne. Zdravíme se a jdeme do masérny, kde nabízí trojice děvčat Aneta Bublíková, Romana Švecová a Diana Toropilová netradiční typ masírování.

A už ležím na masérském stole hlavou k zemi. „Vy neznáte míčkování? Je to měkká masáž pěnovými míčky pro uvolnění svalů a reflexních bodů," objasnila masážní metodu Aneta Bublíková, která se pečlivě věnovala každému kousku mého rozbolavělého ramene.

Ve vedlejší třídě baňkovala zájemce Kateřina Kopecká. „Na tuto masáž jsem zvyklá, mám ji nejraději," pochvalovala si Radka Dobošová z Dolní Moravice.

Co říct závěrem? Wellness den je úžasnou, odpočinkovou záležitostí, proto doufám, že se ve škole jako tradice ujme, a že budu moct přijet znovu. Snad na mě vyjde opět tak vynikající doprovod, jaký mi poskytla Petra Burianová.

Pěnovým míčkem namasírovala redaktora Deníku studentka Aneta Bublíková. Jde spíše o jemnější masírovací techniku.

Pěnovým míčkem namasírovala redaktora Deníku studentka Aneta Bublíková. Jde spíše o jemnější masírovací techniku. foto: Petra Burianová