Nacionalisté tvrdí, že na tento e-mail nedostali z Rýmařova žádnou odpověď, ale představitelé rýmařovské radnice nemají o dopise ani tušení.

„Tento dopis jsme od bruntálských nacionalistů v písemné ani e-mailové podobě nikdy neobdrželi. Seznamujeme se s ním teprve na základě upozornění, že byl tento text zveřejněn na internetu nacionalistů,“ vyjádřil se rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala. Pokud by extrémisté radnici svůj dopis skutečně doručili, rozhodně by to nezpůsobilo potlačení nebo omezování hudebních žánrů ve městě.

Jaroslav Kala extrémistům vzkazuje toto: „Město Rýmařov je zásadně proti všem projevům rasismu, nacionalismu a jiným formám diskriminace a potlačování lidských práv a svobod. Projekty, které realizuje, se snaží diskriminaci odstraňovat a podporovat rozvoj znevýhodněných skupin obyvatelstva.“

V Rýmařově se domluvili zástupci radnice, městské i státní policie na operativnějším způsobu oznamování kulturních akcí. Bruntálu sice žádné prohlášení extremistická skupina zatím neadresovala, ale už zde došlo k útoku na hudební akce podobně jako v Rýmařově. „Víme o nedávných incidentech v hudebních klubech. Městská policie Bruntál velmi úzce spolupracovala s Policií ČR už po události v Rýmařově. Bude-li potřeba, zaměříme se na podobné jevy ve větší míře i v rámci komunitního plánování a sociální prevence,“ sdělil mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Klid je zatím i v Krnově. „Ptala jsem se velitele městské policie, o případných útocích na hudební produkce zatím žádné informace nemá,“ informovala mluvčí krnovské radnice Dita Círová.