Studentka vrbenského sportovního gymnázia Tereza Zbořilová vybojovala v Národní soutěži v psaní dopisů v kategorii mládež do dvanácti let druhé místo. Zhodnotit kvality jejího dopisu plného fantazie mohou čtenáři na redakčním webu. Přes to, že je Tereza Zbořilová teprve dvanáctiletá, její psaní má nadmíru skvělou úroveň. Tématicky, i obsahově.

Studentka se pustila v Národní soutěži do psaní dopisu na téma Chci ti napsat o tom, jak jsem seděl pod stromem. „Dopis jsem posílala České poště do Prahy, výsledky vyhodnocovala odborná komise pošty,“ řekla Deníku Tereza Zbořilová. Napsala dopis imaginární kamarádce Emily. „Ocitla jsem se najednou v krásném světě a přitom Emily popisuji všechno, co kolem sebe z mechu pod stromem vidím,“ uvedla Zbořilová.

Kamarádce v dopise poté popisuje co nastalo, když se z krásného snu probudila. Na závěr dopisu kamarádce Emily poskytuje cenné životní rady. „S tématem jsem problém neměla. Mám ráda přírodu, chodila jsem i do kroužku. Nápad přišel docela sám,“ líčila Zbořilová. Její dopis je však zajímavý nejen obsahově, ale i svou formou.

Tereza ráda čte knížky

Tereza Zbořilová má na svůj věk nesmírně bohatou slovní zásobu. Proto pro ni není problém podobný materiál jako dopis hravě sestavit. „Čerpám rozhodně z knížek. Mám ráda obzvlášť dívčí romány, sci fi i zajímavé příběhy typu fantasy,“ prozradila Zbořilová. Vrstevníkům rozhodně doporučuje přečíst poutavou knihu Thomase Breziny nazvanou Princezna Viktorie. Je to v současnosti Terezy zřejmě nejvíc oblíbená knížka.

Studentka vrbenského gymnázia se také s oblibou začte do pohádek, v oblibě má především ty od Eduarda Petišky. „Samozřejmě mám těch nejmilejších knížek o hodně víc. Ráda prožívám pohádkové i jiné příběhy spolu s románovými hrdiny,“ konstatovala romantická studentka. Číst uměla už dávno před tím, než šla poprvé v životě do školy.

„Příběh do soutěže je napůl vymyšlený, ale něco v něm je i založeno na skutečnosti. Ráda spojuji reálné věci s nereálnými,“ dodala studentka.

Dopis Terezy Zbořilové.