V tuto chvíli už jsou dokončené příjezdové cesty a už začíná budování základů pod stožáry. Pokud všechno půjde dobře, nejspíš už v příštím roce začne tato větrná farma s patnácti vrtulemi dodávat proud do sítě. Pokud se osvědčí v praxi, počítá projekt s dalším rozšířením. Celkem zde může stát až 23 větrníků.

Na větrné Hlubčicko už se orientují také další zájemci o výrobu elektrické energie z větru. Například v obci Zawiszyce, která leží poblíž českého Bohušova, chce investor postavit tři větrníky.

Region Hlubčicka už připravuje plány, kde všude by mohly v budoucnu stát další větrné farmy. Kromě dalšího rozvoje větrné energetiky v okolí Zawiszyc se poblíž Krnova počítá s větrníky také kolem Hlubčic nebo u obcí Petrovice, Kietrz nebo Braciszow.

Zatímco u nás nápad postavit větrnou elektrárnu u Krasova narazil na odpor místních, kteří se obávali změny krajinného rázu, v Polsku je obyvatelstvo větrné energetice příznivěji nakloněno. Protože jde o projekt s výrazným vlivem na životní prostředí a přeshraničním dosahem, dostali v rámci územního řízení příležitost vyjádřit se k polské větrné farmě také občané Krnovska a Osoblažska.