Již počtvrté proběhl v Petrovicích u Krnova hod oboustrannou sekerou. Do soutěže se zapojilo 19 zájemců, z toho házelo i 5 žen. Někteří házeli poprvé, někteří byli už zkušení petrovičtí házeči. Nikdo se však soutěže nezalekl, a tak se čtvrtý ročník mohl pyšnit hojnou účastí.

V sobotu 22. července se uskutečnila v Petrovicích už tradiční soutěž v podobě hodu oboustrannou sekerou. Pro výherce připravili hodnotné ceny, například v podobě řemeslnických nožů.

„Byl jsem tady před 3 lety ubytovaný u kamaráda Honzy Lozerta. Společně jsme se na tom domluvili, že bychom mohli udělat házení. A protože tady chodí vždycky tak 20 až 25 lidí a je to oblíbené, tak to zatím každý rok takhle děláme, já sám se už navíc asi 6 let házením zabývám“ řekl Zdeněk Hajník, který měl na místě stánek nejen se sekyrami, ale i právě s řemeslnickými noži značky Hultafors.

„Jak říká kamarád, začátek byl úplně jednoduchý, domluvili jsme se na soutěži spolu. A tak vznikla „Petrovická sekyra“. Musím zmínit i zesnulého starostu Luboše Kmínka, který nás podporoval,“ informoval hlavní pořadatel Jan Lozert.

Díky jeho snaze už ví o akci i v širokém okolí a účast na soutěži stále roste. „Hod sekerou se opravdu povedl, sluníčko svítí, soutěže jsem se sice nezúčastnila, ale příští rok bych už chtěla,“ řekla s úsměvem Jana Putová, která dorazila z Ostravy.

Celá soutěž probíhala podle regulérních pravidel a měla 4 kola vždy po 3 hodech, kdy se na závěr sečetly body a stanovil vítěz. Pořadatelé slíbili, že akce by se měla konat i příští rok.

Petra Hanusová