Také v okrese Bruntál už policisté četli dětem. Konkrétně předškolákům z mateřských školek z Bruntálu, kteří zavítali na zdejší územní odbor.

Bruntálské děti si vyslechly pohádkový příběh „O statečném policistovi Honzíkovi“, který jim přečetl zástupce vedoucího územního odboru Bruntál plukovník Petr Franěc.

„S dětmi jsme si popovídali i o zásadách vlastní bezpečnosti a o práci policistů. Děti se mohly seznámit také s prací kriminalistického technika a odnesly si svůj otisk prstu. Mohly si prohlédnout policejní celu a naši techniku vozový park,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že děti odcházely nejen se spoustou zážitků, ale i s policejní omalovánkou.

„Jde o překrásné obrázky z knížky Policejní pohádky od ilustrátorky paní Šárky Nogové. Věříme, že naše akce přispěje nejen k podpoře čtení, ale vhodná forma přiblížila malým posluchačům zásady bezpečnosti a práci policistů,“ Doplnila Jiroušková.

V průběhu tohoto týdne čtení Policejních pohádek bude pokračovat. Obdobná akce jako v Bruntálu se chystá pro mateřské školky také v Krnově. Zítra v úterý 13. března se pohádky budou číst na zdejším obvodním oddělení.