Ředitelství silnic a dálnic investuje do důkladné opravy 17 milionů korun. Někdy zde řidiči během kyvadlového provozu potkají semafory, jindy regulovčíky s vysílačkami.

Jisté je je to, že nikdy předem neví, jak dlouho jim bude trvat cesta z Krnova do Bruntálu nebo naopak. Musí vyjíždět s velkou časovou rezervou, pokud chtějí mít jistotu, že na schůzku dorazí včas.

Ilustrační foto.
Radnice na Karvinsku předplatila pro všechny mytí aut zdarma, cesty jsou špinavé

„V plánu bylo například sejmutí ornice nebo lesní půdy, čištění krajnic i příkopů, revize potrubí, zatravnění, dále nesmí chybět frézování, zpevnění krajnic, postřiky, asfaltování, zálivky a nové dopravní značení na závěr celé akce,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic ŘSD k opravě silnice v Nových Heřminovech.

Jedná se o silniční úsek, který z hlediska statistiky dopravních nehod už několik let patří k nejnebezpečnějším v Moravskoslezském kraji. Častou příčinou nehod jsou zde nejen nebezpečné zatáčky, ale také utržené krajnice při vyhýbání.

Objev na Osoblažce: na nádraží v Bohušově se pod omítkou ukrýval původní český název Fulšten. 17. listopadu 2021
Objev na Osoblažce: Bohušov býval Fulštejn, nádraží skrývalo původní název

„Generálku už nebylo možné dál odkládat. Ta silnice s rozbitými krajnicemi už potřebovala opravy jako sůl. Chápu, že řidiči jsou z těch dopravních omezení už otrávení, ale my jsme po důkladné opravě tohoto úseku dlouhodobě volali. Vítáme ji, protože přispěje ke zvýšení bezpečnosti dopravy,“ uvedl starosta Nových Heřminov Ludvík Drobný s tím, že aktuální stavební práce nijak nesouvisí s plánovanou přeložkou silnice. Tou se teprve začíná zabývat stavební úřad v Bruntálu, takže realizace je v nedohlednu.