V šesti obcích totiž šla do voleb jen jediná kandidátka. Nikdo jí nekonkuroval, další tu nikdo nesestavil. O tom, kdo zasedne v obecním zastupitelstvu, tak měli jasno v Bílčicích, Křišťanovicích, Nové Pláni, Ryžovišti, Široké Nivě a Valšově.

Ve všech těchto obcích jde o kadidátky nezávislých. V Bílčicích měli vyhru jistou Nezávislí bílčičtí patrioti, v Křišťanovicích kandidátka Za rozkvět obce, jasno měli Nezávislí občané Nové Pláně, v Ryžovišti Sdružení nezávislých kandidátů – Ryba, Široká Niva měla nasazenu kandidátku Starostové a Nezávislí a Valšov Sdružení nezávislých kandidátů – Nezávislí.

Na výběr aspoň mezi dvěma kandidátkami měli ve třinácti obcích, například v Čakové, Dolní Moravici či v Lomnici. To mnohem těžší rozhodování měli třeba v Jindřichově, kde bylo devět kandidátek, stejný počet mělo i Město Albrechtice či Karlově Studánka. V Bohušově bylo deset kandidátek a v malém Býkově – Láryšově dokonce dvanáct, což je nejvíce z celého okresu.

Tady je však nutno zdůraznit, že v obci jsou patrně silní individualisté, co jedna kandidátka, to jeden člověk. Dvanáct kandidátek tak znamená, že v obci kandiduje jen dvanáct lidí.

Je s podivem, že tak velký počet kandidátek je v nevelkých obcích. To největší město našeho okresu Krnov si vystačil s devíti kandidátkami, v menším Bruntálu jich měli jedenáct, v Rýmařově sedm a ve Vrbně pod Pradědem rovněž sedm.