Mnichov byl do šedesátých let minulého století samostatná obec a ještě za německých starousedlíků nesl název Einsiedel, v překladu „poustevník" nebo „mnich". Na základě starých pověstí o hodném mnichovi, poustevníkovi a zakladateli obce Mnichova dospěl tamní osadní výbor k nápadu vytvořit ochránci poutníků jeho vlastní dřevořezbu.

„Toto bylo projednáno i s městem Vrbnem pod Pradědem, kterému se nápad rovněž líbil, a proto se rozhodlo pro podporu a realizaci dřevořezby. Společně bylo vybráno místo, kde dřevořezba bude osazena, včetně odpočinkového místa s lavičkami," řekl předseda osadního výboru místní části Mnichova Antonín Břenek.

Dřevořezba bude slavnostně odhalena v mnichovském parku před bývalým obchodem v sobotu ve 14 hodin.

Na hřišti v Mnichově pak v 15 hodin začne další akce – Posezení u táborového ohně s programem a občerstvením. Posezení má zajímavý sportovně kulturní program, jehož hlavními taháky jsou vystoupení krnovského Elvise, večerní zábava se skupinou Proton a noční ohňostroj. „Během celého odpoledne budou probíhat zábavné soutěže pro děti i dospělé," dodal Antonín Břenek.

Program posezení u táborového ohně
15.15 - zahájení společenské hry o dary sponzorů
15.30 - fotbalové utkání
16.45 - vyhlášení vítěze
17.00 - vydávání darů od sponzorů
18.00 - vystoupení Elvise z Krnova
19.30 - k tanci a poslechu hraje skupina Proton
21.30 - ohňostroj
21.45 - pokračování hudební produkce