Obyvatele domů u Janáčkova náměstí v úterý okolo půl páté večer vyděsilo praskání větví, po kterém následovala obrovská rána. „Zrovna jsem se koukala na televizi, když se to stalo. Nejprve jsem slyšela takové podivné skřípání. Zbystřila jsem a šla se kouknout k oknu, z kterého mám výhled přímo na javory. Spatřila jsem obrovskou masu větví, jak se sune k zemi,“ popsala pád stromu Jarmila Šiffnerová, obyvatelka domu, který přímo sousedil s rozlomeným stromem.

V blízkém sousedství sto deset let staré aleje javorů je několik rodinných domků, je zde křižovatka rušných silnic a především pod stromy chodí děti do školy a procházejí lidé. Pád stromu se naštěstí obešel bez následků, nikoho nezranil a nic nepoškodil. Zhruba třicetimetrový kmen s košatou korunou se při svém pádu srovnal souběžně s asfaltovou cestou lemující obytnou čtvrť. Kolizi odnesly pouze větve sousedící borovice.

„Kdyby strom spadl trochu ze šikma směrem na cestu, jeho větve by nám zničily plot. Navíc před domem často parkuje auto má vnučka. Strom mohl spadnout přímo na něj. I tak úlomky větví doletěly až na náš pozemek,“ líčila přihlížející nehody Jarmila Šifnerová. Příčinou pádu byl v nemalé míře déšť a silný vítr.

Strom ale byl již narušen z události, která se stala zhruba před patnácti lety. „Tehdy si soused, co bydlel naproti stromu, všiml, že je kmen po bouřce naprasklý, tak rizikové větve nechal seřezat,“ řekl František Stašek, kterého hluk padajícího stromu vyhnal z domu. Pád stromu naštěstí nezpůsobil žádné škody na majetku ani zranění.

Sto deset let stará javorová alej měla na jaře tohoto roku ustoupit stavbě sportovní haly. Na tu se však nenašly v rozpočtu města peníze.