„Chceme prodejnu co nejdříve zprovoznit občanům. Žádná jiná tu není a je smutné, že naši lidé musí za nákupy nejblíže do Bruntálu," řekl starosta Jan Palupčík.

Jak dále sdělil, na hřišti se obci podařilo zbudovat dosud chybějící sociální zázemí s bufetem a posezením, i se zastřešením pro posezení za nepříznivého počasí.

V Miloticích nad Opavou začali i s opravami bytu nad obecním úřadem. Byt před rekonstrukcí nikdo delší dobu neobýval. „Práce zanedlouho skončí, poté obec hodlá byt pronajímat," uvedl milotický starosta Jan Palupčík. Obec nechala opravit i vstup a okolí hřbitova u kostela poblíž hlavní silnice z Bruntálu na Horní Benešov u místní části Jelení. Obec nechala dále vypracovat projekt pro opravy místních komunikací.

„Místní silnice nás vyjdou na zhruba 3,4 miliony korun. Zpracován máme také projekt na energetické úspory v mateřské škole, i tam už se práce rozjely a skončit by měly do 31. října ještě před setkáním poválečných dosídlenců, jež připravujeme na listopad," pokračoval starosta Palupčík.

Zateplenou budovou školky s novou střechou chtějí představitelé obce při podzimním setkání k sedmdesátému výročí dosídlení obce provézt všechny návštěvníky.