Na jaře setkání tématicky směřují ke Dni matek, na podzim ke Dni seniorů a nyní v prosinci připravují předvánoční posezení. To čeká na důchodce 8. prosince od 15 hodin v budově obecního úřadu.

Posezení potrvá až do večera, a tak jako jindy nesmí chybět kulturní program. V posledních letech zábavu obstarávali členové dramatického kroužku vrbenského sportovního gymnázia. Obec podobná setkání organizuje od roku 2006, kdy v rámci rekonstrukce budovy úřadu vznikla větší společenská místnost, která slouží zároveň jako obecní muzeum.

Senioři se mohou letos těšit na inženýra, lesníka a autora knih o přírodě Otu Bouzka, který obstará poutavý kulturní program. Následuje zábava a klábosení seniorů, kterých je v obci na padesát, pravidelně se podobných zábav účastní okolo třiceti.

Zváni jsou na každou akci i členové organizace zdravotně postižených ze sousedního Vrbna pod Pradědem, kteří například letos vařili spolu s Ludvíkovskými a zástupci Spolku Přátelé Vrbenska guláš u příležitosti srpnové Dlouhé noci, akce na Kolibě. Pro obyvatele obec pořádá i ludvíkovské bály nebo Mikuláše.

To jsou akce, jichž se účastní sto, sto padesát lidí, kteří by se však už do budovy úřadu nevešli. Obec s ročním rozpočtem ve výši zhruba čtyř a půl milionu korun hledá cesty k získání financí pro stavbu kulturního zařízení.