Dotaci na projekt ludvíkovská radnice již získala a obec požádá i o finance na realizaci. Zástupci Ludvíkova právě dokončují projektovou dokumentaci. „Požádáme o dotaci rovněž na realizaci tohoto projektu. Je to taková řekla bych komornější záležitost, žádný megaaquapark,“ řekla starostka Ludvíkova Dana Selingerová.

V relaxačním centru má vzniknout menší bazén plavecký a relaxační, posilovna, sauna, dětská herna plus společenská místnost. Starostka počítá s tím, že peníze z dotací nezíská hned napoprvé. „O příspěvek na naše krásné hřiště jsme žádali rovněž tři roky, než nám to vyšlo. Taky to nebylo napoprvé,“ vzpomínala Dana Selingerová. Celkové náklady předběžně odhaduje na dvacet milionů korun.

Centrum má vyrůst přímo u vjezdu do obce ve spodní části nad autokempinkem Koliba ve směru na Vrbno pod Pradědem. Snahou obce je vylepšit služby pro místní i turisty. „Nedá se říct, že by to bylo komerčního charakteru. Na zbohatnutí to rozhodně nebude, protože polovina stavby bude sloužit právě k nekomerčním účelům,“ upozornila Dana Selingerová.

O dotaci na relaxační centrum chtějí Ludvíkovští požádat v říjnu, ještě před krajskými volbami. Jde o akci v rozsahu dvaceti milionů. „Nerada bych nechala svým nástupcům nějaké resty, museli by řešit budoucí provoz zařízení a vše okolo toho jako zcela noví lidé,“ konstatovala Dana Selingerová. Proto by chtěla, aby vše skončilo ještě v tomto volebním období. „Bylo by to ideální. Dotaci jsme dostali z Programu obnovy venkova. Zavázali jsme se, že na realizaci musíme požádat pouze z téhož programu. Z toho vyvozuji, že když nám dali na projekt, dali nám tím snad i šanci, že projekt není úplně marný,“ shrnula Dana Selingerová.

Doposud pozemek pokrývá navážka hlíny a kamení. „Jde o územní rezervu pro sportovně relaxační zařízení. Co je Ludvíkov od revoluce samostatnou obcí, vždy se o území takto uvažovalo, že tam něco takového bude,“ sdělila Dana Selingerová. I bývalý územní plán s takovou myšlenkou koketoval. „Teď jsme již vše propracovali do konkrétní podoby, co bychom tam chtěli,“ dodala starostka.