Krnovská knihovna 19. září promítala šokující dokument A Plascic Ocean o tom, co se děje s plasty v půdě a v oceánech. Hnutí ANO svolalo na 4. října na náměstí občany na hromadné vypouštění balonků. V minulosti se sice na krnovském náměstí několikrát vypouštěly balónky, třeba na vánočním jarmarku, ale tentokrát se proti tradiční akci zvedla vlna kritiky, hlavně na sociálních sítích .

„Je to fakt blbina s těma balónkama. Máme málo zbytečné umělotiny v přírodě? Nezodpovědné chování bez ohledu na důsledky,“ napsala Vladimíra Špaková organizátorům na profil ANO - bude líp i v Krnově. „Balonky jsou s certifikátem, že jsou z přírodního, rozložitelného latexu, udělají mnohem méně odpadu, než třeba plastové sáčky z obchodu nebo petláhve. Je větší zátěží pro přírodu vypuštění stovky balonků, nebo tisk desetitisíce předvolebních novin?“ hájili se organizátoři akce, ale místo uznání sklidili jen spoustu argumentů, proč se všude jinde od balonků už upouští, zatímco ANO se do nich v Krnově hrdě pouští.

Odpůrci balonků vyčítali hnutí ANO, že se v kampani raději nedrží osvědčených koblih z Agrofertu. Namísto ekologického třídění odpadů učí děti, jak je zábavné transportovat odpad vzduchem z centra města do okolních lesů, polí a luk. „Hlavně že zakážeme brčka a jednorázové plastové nádobí a že ministrem životního prostředí je Richard Brabec samozřejmě za ANO,“ pustili se do ANO odpůrci balonků a své argumenty doplnili odkazem na ošklivé fotky různých obratlovců, kteří zahynuli s balonkem v žaludku nebo s nohami omotanými balonkovou šňůrou.

Vtipálci doporučili v příští kampani ANO na náměstí rozbíjet hrnky a talíře, aby střepy přinesly štěstí a bylo líp. Zazněly i seriózní náměty. Třeba aby hnutí ANO certifikované bio a eko balonky z latexu s konopnou šňůrou místo bezduchého vypouštění raději zakopalo a na konci svého volebního období dokázalo voličům, že se kaučuk během čtyř let opravdu rozložil, jak tvrdí výrobce.