V září začaly v Krnově platit vyšší ceny do městských lázní i na kluziště.

Důvodem změny cen, které se nezvyšovaly od roku 2013, je narůstající ztrátovost obou městských zařízení. Ztrátovost souvisí s rostoucími náklady, na nichž se nejvíce podílejí mzdy a energie.

„Náklady na mzdy se během šesti let zvýšily o 33,7 procenta a například jen cena elektrické energie, která byla soutěžena elektronickou aukcí pro roky 2019 až 2020, se zvýšila o 56 procent. Přitom obě zařízení jsou energeticky náročná,“ uvedla Eva Pilzerová, jednatelka městské společnosti Technické služby Krnov s tím, že v případě lázní tyto náklady tvoří přibližně jednaosmdesát procent, u zimního stadionu je to ještě více, 84 procent celkových vynaložených nákladů.

Hrad Sovinec - Ilustrační foto.
Tipy na víkend od 14. do 15. září 2019
Marie Martiníková oslavila sté narozeniny v krnovském domově pro seniory.
Marie Martiníková slavila stovku, ale nejstarší není

„Naproti tomu tržby ze vstupného a pronájmů obou zařízení se drží téměř na stejné úrovni několik let, čímž se zvyšuje rozdíl mezi náklady a výnosy, který platí město ze svého rozpočtu,“ vysvětlila Pilzerová.

Schodek hospodaření v městských lázních v roce 2018 činil 6,2 milionu korun, zatímco v roce 2013 to bylo o téměř milion korun méně. U zimního stadionu se ztráta za stejné období navýšila o 429 tisíc korun, na loňských 3, 17 milionu korun.

Novinkou je ještě více zvýhodněná možnost platit za vstup do bazénu, sauny a na ledovou plochu magnetickou kartou.

Trenér Orcy Krnov Štěpán Lhoťan.
Trenér Orcy Krnov Štěpán Lhoťan: Chceme být do třetího místa
Zámek Dívčí hrad. Ilustrační foto.
Zámek Dívčí hrad se poprvé otevře lidem