VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Krnově začala týdenní městská misie

Krnov - Římskokatolická farnost Krnov spolu s Kazatelským střediskem České dominikánské provincie připravila týdenní městskou misii. Začala včera slavnostní mší.

25.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Miroslav Herold - Ewave.cz

Od neděle do 31. července v Krnově působí misijní tým, jehož cílem je seznámit obyvatele města s křesťanskou vírou a životem církve. Včera misii otevřela zahajovací mše v kostele svatého Martina, následovala přednáška na faře Rozumový přístup k Bohu a večerní varhanní koncert Johann Sebastian Bach a jeho obdivovatelé.

Dnes (v pondělí) ve 20 hodin u svatého Martina přijde na řadu asi nejatraktivnější část programu: koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla.

Misie jsou zaměřeny především na lidi, kteří stojí vně katolické církve. Jsou příležitostí k rozhovoru o víře, křesťanství nebo o otázkách dotýkajících se smyslu života. Členové misijního týmu přichystali pro obyvatele Krnova zajímavý program a jsou připraveni kdykoliv jim nabídnout rozhovor o duchovních věcech nebo třeba o sakrálních památkách.

„Misie je příležitostí setkání člověka s člověkem a člověka s Bohem. Každé takové setkání je obohacující. Misionáři přicházejí, jak se říká, se srdcem na dlani, aby zájemce pozvali k zamyšlení nad věcmi, které pro nás učinil Pán Ježíš, a aby také třeba posloužili radou či modlitbou a požehnáním. Často pro předsudky zaseté někdy v minulosti nevidíme boží milosrdenství, a to je škoda. Misie může napomoci křesťanům vyjít z jistého uzavření ven, na světlo,“ říká kněz Pavel Mayer, spirituál misie.

Součástí misie bude kulturní i vzdělávací program, koncerty, divadlo, přednášky, setkání v kostelích i evangelizace přímo na ulici. Zvláštní program bude připraven pro děti. V rámci misie se uskuteční také dny otevřených dveří v krnovských kostelích, aby se návštěvníci mohli seznámit s historií i významem děkanského kostela svatého Martina, poutního kostela Panny Marie na Cvilíně nebo kostela svatého Benedikta v Kostelci.

Průběh misie zajišťuje tým misionářů, složený z dobrovolníků z celé země, řeholníků i laiků. Po celou dobu misie je v Hobzíkově ulici v centru Krnova umístěn informační stánek se stálou službou, která bude zájemce seznamovat s programem a zodpoví jejich dotazy.

Program prvních dnů Dominikánské misie Krnov

Pondělí 25. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Cesta do Súdánu a dál… P. Mgr. MUDr. Mikuláš Buzický OP (fara u kostela sv. Martina), přednáška s promítáním
20 hodin / Pocta Paganinimu – Pavel Šporcl – pořádá MIKS Krnov (děkanský kostel sv. Martina), koncert světového houslového virtuosa – vstupné 250 korun
21.30 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Úterý 26. července
14 až 16 hodin / Misie dětem (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Mezní otázky lidského života – Jiří Fuchs (fara u kostela sv. Martina), přednáška známého pražského filosofa
19.30 hodin / Sinaj – Eva Henychová (Koncertní síň sv. Ducha), koncertní vystoupení
21 hodin / Noc v kostele - duchovní program (kostel sv. Martina)

Středa 27. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Církev – organizace či organismus? Ludvík Grundman OP (fara u kostela sv. Martina), přednáška s diskusí
19.30 hodin / Večer s duchovní hudbou – Chrámový sbor od sv. Martina (kostel sv. Martina), koncert za účasti známých sólistů
21 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Čtvrtek 28. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
14 až 17 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel sv. Martina, kostel Panny Marie – Cvilín)
17 hodin / Cesta do hlubin inkvizitorovy duše – Martin Rosenbaum (studovna městské knihovny), netradiční přednáška
19.30 hodin / Rozjímání s gregoriánským chorálem (kostel sv. Martina), koncert Svatomichalské gregoriánské scholy z Brna
21.00 Noc v kostele - duchovní program (kostel sv. Martina)

Pátek 29. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Bůh – pravé štěstí člověka – P. LST PhDr. Štěpán Filip Th. D. (fara u kostela sv. Martina), přednáška
19.30 hodin / Hodů la Adonáj – Hudební sdružení Tof Toda (děkanský kostel sv. Martina), unikátní koncert hebrejských písní
21 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Sobota 30. července
10 až 12 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel sv. Martina)
14 až 17 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel Panny Marie – Cvilín, kostel sv. Benedikta – Kostelec)
16 hodin / Stvoření a záchrana – Václav Dostál (rajský dvůr kláštera minoritů), pantomima olomouckého mima
16.30 hodin / Oběti francouzské revoluce – divadelní spolek Historia (rajský dvůr kláštera minoritů), divadelní hra

Neděle 31. července
10 hodin / Zakončovací Mše svatá (kostel sv. Martina)

Autor: František Kuba

25.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 650 Kč

Prodavači v prodejnách Pokladní - prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14650 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, výuční list nebo praxe výhodou, stravenky, 5 týdnů ŘD, , Výběrové řízení proběhne na ÚP Bruntál dne 26.3.2018 v 9:30 , hlásit se na e - mail : seveckova@penny.cz nebo na tel. č. 724 105 525, Z : 28.2.2018. Pracoviště: Penny market s.r.o. - prodejna rýmařov, Opavská, č.p. 1300, 795 01 Rýmařov. Informace: Monika Ševečková, +420 724 105 525.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 15 390 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Aktivizační pracovník. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15390 kč, mzda max. 25100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA POZICI – AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK, • místo výkonu práce: Domov pro seniory Vrbno, p. o. , Mnichov 262, 793 26, Vrbno pod Pradědem., • úvazek: 1,0, • platové zařazení: 6. – 7. platová třída (od 15390,- Kč až 25100,-Kč) + zákonné, příplatky, Požadavky, • dosažení věku 18 let, • minimálně úplné střední odborné vzdělání s maturitou, • bezúhonnost, • schopnost empatie a komunikace s uživateli, • schopnost samostatné práce, pečlivost, spolehlivost, flexibilita, tvořivost,, kreativita, • průběžné vzdělávání, kurz, • práce na PC, Charakteristika vykonávané práce:, • zabezpečuje aktivizační činnosti v zařízení směřující k rozvíjení osobnosti, zájmů,, znalostí, tvořivých schopností uživatelů (nácvik motorických, psychických a, sociálních schopností a dovedností uživatelů, provádění volnočasových aktivit), • velmi dobré komunikační a organizační schopnosti, • zabezpečení socioterapeutických činností, • organizuje informační besedy, tematické přednášky, čtení knih, soutěže,, hudební představení, podílí se na pilotních projektech organizace, výlety a, příležitostní akce pro uživatele sociálních služeb apod., • řádné vedení záznamů o pracovní činnosti, Písemná přihláška zájemce musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení uchazeče, telefonní kontakt, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce je nutno doložit tyto doklady:, • strukturovaný životopis, • výpis z evidence Rejstříku trestu ne starší 3 měsíce,, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, • souhlas se zpracováním osobních údajů – materiály budou v případě splnění všech představ podstoupeny pro výběrové řízení na tuto pozici., Nástup možný: dle dohody., Materiály zasílejte online do 11. 5. 2018 na adresu: reditel@dps-vrbno.cz., Z : 23.4.2018. Pracoviště: Domov pro seniory vrbno, příspěvková organizace, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Jan Vavřík, +420 554 752 227.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Změna provedena dne 21.10.2016, místo výkonu práce : Krnov, Revoluční 49, příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou, hlásit se na tel. č. 775872835 / po - pá vždy od 9.00 do 15.00 hodin /, Z : 20.6.2016 A : 23.10.2017 A : 24.4.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště krnov, Revoluční, č.p. 958, 794 01 Krnov 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 960 Kč

Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22960 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkou práce : Krnov, Rooseveltova 51, Požadavky: 10 platová třída uvedená v příloze č. 3 - dle odpracovanýc let, příplatek za směnnost, noční příplatky, příplaky za práci v So a Ne., , Předpoklady: VŠ vzdělání, příp. VOŠ v oblasti zdravotnictví, osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dozoru, praxe v oboru vítána, výhodou zkušenosti s prací v sociálních službách se seniory schopnost empatie a laskavý přístup ke klientům. , , Hlásit se na e - mail h.havlikova@dskrnov.cz, Z : 9.4.2018. Pracoviště: Domov pro seniory krnov, Rooseveltova, č.p. 2141, 794 01 Krnov 1. Informace: Hana Havlíková, +420 554 684 636.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
133

Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!

"Co nesežere kůrovec to povalí vichřice." Holiny v okolí obce Petrovice.
28

Poslanci pošlou do lesů na sever Moravy inspekci. Stav je katastrofální

Krnovští gymnazisté uspěli v Biologické olympiádě

Nedávno se ve Středisku přírodovědců v Ostravě sešli nejlepší biologové moravskoslezských středních škol, aby poměřili své znalosti v krajském kole Biologické olympiády. Hlavním tématem obou kategorií byly odpady v přírodě.

Pozor na kola! Zámek nestačí

Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.

Dobrovolník Ondřej už více než rok pomáhá Jiřímu

Na začátku byla touha dělat něco užitečného. A tak se osmatřicetiletý Ondřej z Krnova stal dobrovolníkem.

Ministr Brabec: S další miliardou na kotle zmizí z ovzduší tuny a tuny prachu

/ROZHOVOR/ Ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec v úterý na krajském úřadě v Ostravě uzavřel dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami a Moravskoslezským krajem, která by měla přispět ke zlepšení ovzduší v regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT