VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Krnově začala týdenní městská misie

Krnov - Římskokatolická farnost Krnov spolu s Kazatelským střediskem České dominikánské provincie připravila týdenní městskou misii. Začala včera slavnostní mší.

25.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Miroslav Herold - Ewave.cz

Od neděle do 31. července v Krnově působí misijní tým, jehož cílem je seznámit obyvatele města s křesťanskou vírou a životem církve. Včera misii otevřela zahajovací mše v kostele svatého Martina, následovala přednáška na faře Rozumový přístup k Bohu a večerní varhanní koncert Johann Sebastian Bach a jeho obdivovatelé.

Dnes (v pondělí) ve 20 hodin u svatého Martina přijde na řadu asi nejatraktivnější část programu: koncert houslového virtuosa Pavla Šporcla.

Misie jsou zaměřeny především na lidi, kteří stojí vně katolické církve. Jsou příležitostí k rozhovoru o víře, křesťanství nebo o otázkách dotýkajících se smyslu života. Členové misijního týmu přichystali pro obyvatele Krnova zajímavý program a jsou připraveni kdykoliv jim nabídnout rozhovor o duchovních věcech nebo třeba o sakrálních památkách.

„Misie je příležitostí setkání člověka s člověkem a člověka s Bohem. Každé takové setkání je obohacující. Misionáři přicházejí, jak se říká, se srdcem na dlani, aby zájemce pozvali k zamyšlení nad věcmi, které pro nás učinil Pán Ježíš, a aby také třeba posloužili radou či modlitbou a požehnáním. Často pro předsudky zaseté někdy v minulosti nevidíme boží milosrdenství, a to je škoda. Misie může napomoci křesťanům vyjít z jistého uzavření ven, na světlo,“ říká kněz Pavel Mayer, spirituál misie.

Součástí misie bude kulturní i vzdělávací program, koncerty, divadlo, přednášky, setkání v kostelích i evangelizace přímo na ulici. Zvláštní program bude připraven pro děti. V rámci misie se uskuteční také dny otevřených dveří v krnovských kostelích, aby se návštěvníci mohli seznámit s historií i významem děkanského kostela svatého Martina, poutního kostela Panny Marie na Cvilíně nebo kostela svatého Benedikta v Kostelci.

Průběh misie zajišťuje tým misionářů, složený z dobrovolníků z celé země, řeholníků i laiků. Po celou dobu misie je v Hobzíkově ulici v centru Krnova umístěn informační stánek se stálou službou, která bude zájemce seznamovat s programem a zodpoví jejich dotazy.

Program prvních dnů Dominikánské misie Krnov

Pondělí 25. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Cesta do Súdánu a dál… P. Mgr. MUDr. Mikuláš Buzický OP (fara u kostela sv. Martina), přednáška s promítáním
20 hodin / Pocta Paganinimu – Pavel Šporcl – pořádá MIKS Krnov (děkanský kostel sv. Martina), koncert světového houslového virtuosa – vstupné 250 korun
21.30 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Úterý 26. července
14 až 16 hodin / Misie dětem (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Mezní otázky lidského života – Jiří Fuchs (fara u kostela sv. Martina), přednáška známého pražského filosofa
19.30 hodin / Sinaj – Eva Henychová (Koncertní síň sv. Ducha), koncertní vystoupení
21 hodin / Noc v kostele - duchovní program (kostel sv. Martina)

Středa 27. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Církev – organizace či organismus? Ludvík Grundman OP (fara u kostela sv. Martina), přednáška s diskusí
19.30 hodin / Večer s duchovní hudbou – Chrámový sbor od sv. Martina (kostel sv. Martina), koncert za účasti známých sólistů
21 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Čtvrtek 28. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
14 až 17 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel sv. Martina, kostel Panny Marie – Cvilín)
17 hodin / Cesta do hlubin inkvizitorovy duše – Martin Rosenbaum (studovna městské knihovny), netradiční přednáška
19.30 hodin / Rozjímání s gregoriánským chorálem (kostel sv. Martina), koncert Svatomichalské gregoriánské scholy z Brna
21.00 Noc v kostele - duchovní program (kostel sv. Martina)

Pátek 29. července
14 až 16 hodin / Misie dětem – program pro děti (farní zahrada sv. Martina)
18 hodin / Bůh – pravé štěstí člověka – P. LST PhDr. Štěpán Filip Th. D. (fara u kostela sv. Martina), přednáška
19.30 hodin / Hodů la Adonáj – Hudební sdružení Tof Toda (děkanský kostel sv. Martina), unikátní koncert hebrejských písní
21 hodin / Noc v kostele – duchovní program (kostel sv. Martina)

Sobota 30. července
10 až 12 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel sv. Martina)
14 až 17 hodin / Den otevřených dveří kostelů (kostel Panny Marie – Cvilín, kostel sv. Benedikta – Kostelec)
16 hodin / Stvoření a záchrana – Václav Dostál (rajský dvůr kláštera minoritů), pantomima olomouckého mima
16.30 hodin / Oběti francouzské revoluce – divadelní spolek Historia (rajský dvůr kláštera minoritů), divadelní hra

Neděle 31. července
10 hodin / Zakončovací Mše svatá (kostel sv. Martina)

Autor: František Kuba

25.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 500 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Malá Morávka č.p. 13, Hlavní pracovní náplní je příjem a výdej materiálu.dělení materiálu na strojních nůžkách,evidence materiálu., Materiál je navážen ve formě kruhových ocelových tyčí o různém průměru(od 18mm do 100mm) a různé jakosti v délce 6 metrů.Ty je poté nutné nadělit na požadovanou délku či váhu., , VZV výhodou. Předchozí práce v těžkém průmyslu výhodou., Příspěvek na stravu v hodnotě 38 Kč/odpracovaný den.Po zapracování příspěvek na životní pojištění.Možnost přívýdělku formou přesčasové práce., Hlásit se na e - mail : vyroba@ferrumform.cz nebo na tel. č. 775 646 517 / Po - Pá vždy od 6.00 do 15.00 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / Po - Pá vždy od 6.00 do 14.00 hodin /., Z : 26.6.2018 A : 11.7.2018. Pracoviště: Ferrum form, spol. s r. o., 793 36 Malá Morávka. Informace: Štěpán Matěj, +420 775 646 517.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, vyučení v oboru, krátký - dlouhý týden, možnost přespání, možnost přizpůsobení délky směn podle dojíždění., Hlásit se na tel. č. 775 660 920 nebo 605 190 895, Z : 11.7.2018. Pracoviště: Svatopluk kvasnička, Mírové náměstí, č.p. 214, 793 12 Horní Benešov. Informace: Svatopluk Kvasnička, +420 775 660 920.

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 16 000 Kč

Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) Provozní rybářské bašty. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Tylov 188, Požadované vlastnosti a dovednosti:, " Komunikativnost a přátelská povaha, " Zodpovědnost, čestnost, spolehlivost, " Smysl pro práci v týmu a zkušenosti s jeho vedením, " Praxe v oboru gastronomie na podobné pozici, " Znalost práce na PC, " Organizační schopnosti a odolnost vůči stresu, " Ochota učit se novým věcem, " Chuť rozvíjet sebe i své pracovní prostředí, " Kreativní přístup se stoprocentním zaměřením na zákazníka, " Schopnost samostatného vyhledávání obchodních příležitostí, Nabízíme, " Smlouvu na dobu neurčitou, " Jedná se zejména o sezónní práci, ale mzda vám bude vyplácena celý rok, " Zajímavou a různorodou práci s možností osobního rozvoje, " Dobré mzdové ohodnocení, " Příspěvek na stravování, " 5 týdnů dovolené, Náplň práce, " Zapojení do běžného chodu rybářské bašty, prodej formou bufetu, " Komunikace s hosty a návštěvníky v areálu rybářství, " Odpovědnost za hladký chod provozu bašty (rozpis měsíčního plánu směn, dohled nad zásobami, komunikace s dodavateli, znalost HACCP, kontrola čistoty provozu), " Tréning nových členů týmu, jejich kontrola, " Vyhledávání nových dodavatelů a prodejních příležitostí, Hlásit se na telefon 731 100 184, Z : 18.1.2018. Pracoviště: Tylov rybářství s.r.o. - pracoviště, 793 02 Lomnice u Rýmařova. Informace: Taťána Šebestová, +420 731 100 184.

Obchod - Obchod Obchodní referent 25 000 Kč

Obchodní referenti Obchodní konzultant. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Společnost LogiCall Česká republika, s.r.o. rozšiřuje svůj tým obchodních konzultantů. , Co budeš mít na starosti: , - Sledování výběrových řízení firem, - Jednání s řediteli firem na území celé ČR, - Zpracování obchodních dokumentů a příprava podkladů, , Co již umíš: , - Pracovat s MS Excelem a Wordem, - Komunikovat s lidmi a dokázat přesvědčit, - Vystupuješ reprezentativně a máš zkušenosti s řízením osobního auta, , Co se naučíš: , - Porozumět oblasti správy pohledávek a zákaznického servisu , - Obchodní právo, - Techniky vyjednávání , , Co nabízíme:, - Tým prima lidí, - Podporu v oblasti rozvoje a zdokonalení, - Zajímavou odměnu, bonusy, stravenky, telefon, auto i k osobním účelům a mnoho dalšího, , Chceš se stát součástí našeho týmu ?, Zašli CV a napiš 3 důvody, proč bychom měli vybrat právě tebe. Do předmětu emailu napiš název pracovní pozice, o kterou máš zájem., Kontaktní osoba: Alexandra Obručová, Tel: +420 554 689 111, WhatsApp: 775 773 355, Messenger: Logicall Krnov, Email: vyberoverizeni@logicall.cz, Z : 27.6.2018. Pracoviště: Logicall česká republika, s.r.o., Čsl. armády, č.p. 808, 794 01 Krnov 1. Informace: Alexandra Obručová, +420 554 689 111.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Velorex Club Dvorce si udělal výlet na linhartovský zámek.
9

Na zámek v Linhartovech dorazil Velorex club Dvorce

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Krádeže v hypermarketech řeší ochranka i strážníci

Ochranka v hypermarketech načapala několik „zákazníků“, kteří chtěli přes pokladnu pronést bez placení čokolády, likér, trenýrky, ponožky, kadeřnický strojek i maso.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Na Moravě a ve Slezsku hrozí povodně, meteorologové vydali varování

Výstrahu v podobě extrémního stupně nebezpečí kvůli vydatným dešťům vydal Český hydrometeorologický ústav pro oblast Moravskoslezského kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT