„V provozu nebude bohužel koncertní síň ani divadlo. V koncertní síni by vzhledem k hygienickým opatřením návštěvnost klesla na nedostačujících 50 osob a konání představení v divadle je přímo ovlivněno tím, že divadelní soubory do konce června uzavírají svou sezonu,“ uvedla ředitelka Městského informačního a kulturního střediska MIKS Krnov Petra Manczalová. 

Naopak kino a Flemmichova vila, v níž se nacházejí výstavní prostory Městského muzea v Krnově, začínají sloužit už tento týden.

„Budeme v nich muset dodržovat platná omezení a hygienická pravidla, mezi něž patří především maximální počet sto osob, udržování dvoumetrových rozestupů a dezinfekce rukou při příchodu, k čemuž jsme již instalovali dezinfekční stojany. Abychom eliminovali shromažďování osob ve vestibulu kina, budou odstraněny židličky. Lidé vejdou do vestibulu, koupí si vstupenku a půjdou hned do sálu. Vstupenky už bude možné koupit přes internet, ale budou zablokované řady a sedadla, aby byly splněny stanovené podmínky,“ řekla ředitelka a dodala, že v provozu zatím nebude bufet krnovského kina.

Otevřený bude pouze velký sál, v němž se v pracovní dny bude promítat jen jednou denně.

„V sobotu a neděli to bude dvakrát denně. Důvodem omezení počtu představení je časově náročná povinná dezinfekce sedadel, madel a dalších předmětů mezi jednotlivými filmy,“ uzavřela Petra Manczalová.