V Rýmařově se stala vítězem ČSSD s 19,26 procenty hlasů, ve Vrbně pod Pradědem zvítězilo ANO 2011 s 32,66 procenty. Pro Město Albrechtice se stalo vítěznou stranou také ANO 2011, a to s 24,13 procenty.

Výsledky voleb 2018 v Krnově

Letos si v Krnově vybírali voliči z osmi kandidátek, a překvapivě všechny získaly aspoň jeden mandát. V povolební matematice to znamená, že vyjednávání osmi stran a hnutí nabízí spoustu kombinací, jak lze sestavit koalici.

Vítězem voleb v Krnově se stali nezávislí Krnovští patrioti, kteří získali 27,5%. Patriot Tomáš Hradil už má zkušenost opozičního zastupitele, Roman Anderle  bude v zastupitelstvu nováčkem.Zdroj: Krnovští patriotiProtože Krnovští patrioti v opoziční roli dost často kritizovali ANO, které skončilo na druhém místě, bude zajímavé sledovat, zda k sobě dva nejsilnější subjekty najdou cestu. Asi největším překvapením je výprask, jaký voliči uštědřili ČSSD.

Z dosavadních pěti mandátů obhájil své místo v zastupitelstvu jediný Michal Brunclík, dosavadní místostarosta za ČSSD. Propad ČSSD je o to překvapivější, že za Michalem Brunclíkem je vidět spousta dobře odvedené práce a hmatatelné výsledky.

Koaliční partner ČSSD hnutí ANO si polepšilo ze šesti mandátů na sedm, lidovci jedno křeslo v zastupitelstvu ztratili, stejně jako ODS, které letos v Krnově kandidovala s podporou TOP09. O jeden mandát přišli také komunisté.

Bývalá starostka Krnova Alena Krušinová se tentokrát do zastupitelstva probojovala na kandidátce s názvem Krnováci + Starostové a Nezávislí + Svobodní. SPD v Krnově získala jeden mandát.

Výsledky voleb 2018 v Bruntále

Co se týká samotného Bruntálu, volby se tam obešly podle slov tiskového mluvčího města Jiřího Ondráška bez zásadních problémů. Vítězové voleb jsou známi a nezbývá než vyčkávat na vznik koalic.

Strana Bruntál 2018 získala 32,20 procent hlasů, na druhém místě skončilo ANO 2011 s 17,42 procenty, na třetím pak SPD s 11,49 procenty.

Zdroj: Deník

„Celá naše skupina, tedy kandidáti a ti nejbližší, jsme nadšeni. Nejdůležitější je poděkovat voličům a podporovatelům. Patří jim obrovské poděkování,“ uvedl lídr vítězné strany a současný starosta Petr Rys a dodal, že první telefonáty kvůli vytvoření koalice proběhnou chvíli po vyhlášení výsledků.

Na otázku, jak bude strana vítězství slavit, odpověděl: „Určitě decentně. Bude to skromná oslava.“

Koalici s SPD rozhodně nechceme, říká lídr vítězné strany Bruntál 2018 Petr Rys  

S SPD jednat nebudeme. Taková jsou slova lídra vítězné strany Bruntál 2018 a současného bruntálského starosty Petra Rysa.

„Budeme určitě jednat s ANO 2011 A PROZMĚNU. Kategoricky mohu říct, že s SPD jednat nebudeme. Jejich kampaň byla plná výmyslů, lží a podrazů,“ zdůraznil Petr Rys.

Petr Rys - Ilustrační foto.Zdroj: archiv Bruntál 2018Na otázku, proč právě jejich strana byla ve volbách tak úspěšná, odpověděl:

„Myslím, že nabízíme kontinuitu čtvrtého volebního období. Držíme lidi u sebe, všichni permanentně spolupracujeme. Věřím také, že voliči viděli, že se něco udělalo, mnoho investičních akcí.“

Zaměřit by se vítězové voleb v Bruntále chtěli nejvíce na zdravotnictví a soužití obyvatel.

„Chceme intenzivně jednat s lékaři, co už jsme vlastně nastartovali, tak v tom budeme pokračovat. Také chceme pokračovat v rozdělaných investičních akcích, kterých je zhruba sedmdesát,“ uvedl Petr Rys.