Také v sobotu 18. září budou na střelnici v Krnově celý den k dispozici instruktoři a výstava zbraní k vyzkoušení. Tentokrát fanoušky střelby čeká kolekce 27 českých zbraní. Tato testovací přehlídka se v Krnově uskuteční díky spolupráci s Českou zbrojovkou.

Některé testované zbraně patří ke střelecké klasice a jiné budou mít v Krnově premiéru. Bude to těžké rozhodování, jestli nejdřív zamířit ke stanovišti s oblíbenou útočnou puškou CZ BREN 2, vyzkoušet extrémně přesnou odstřelovací pušku CZ TSR nebo potěžkat si jak padne do ruky úplná novinka pistole CZ TS 2 Green pro pokročilé sportovní terčové střelce.

Snímek z nového kalendáře českých vzpěraček na rok 2022
PODÍVEJTE SE: Své půvaby pro kalendář odhalily vzpěračky i v Karlově Studánce

Jak už název napovídá, na tomto modelu pistole odvedli kus práce také designéři České zbrojovky. Použili pro duralové střenky a patky zásobníků neobvyklý odstín zelené. Odstín Racing Green vzdáleně připomínající mechovou zeleň byl dosud známý hlavně fanouškům motoristického sportu, ale v oblasti sportovní střelby je použití tohoto zeleného tónu velmi neobvyklé řešení.

„Novinkou je CZ TS 2 Green, a k vyzkoušení bude připravena také speciální odstřelovací puška na dlouhé vzdálenosti CZ TSR. Zájemci se mohou těšit také na oblíbený CZ BREN nebo pistoli CZ P10 F, která bude letos v Krnově k vyzkoušení také v ráži 45 ACP,“ pozvala fanoušky zbraní za organizátory Hana Tobiášková z krnovské střelnice.