Krnovská Dámská jízda se odehraje v úterý 8. března. Nabídne asi tříhodinový program, v němž pořadatelé spojili hudbu se světem kosmetiky, šperků, zdravé výživy a relaxace. Slavnost se koná v krnovské Koncertní síni sv. Ducha od 18 hodin.

V Krnově taková akce chyběla

„Oslava Mezinárodního dne žen v Krnově dosud chyběla. Proto věřím, že ženy ocení možnost se sejít se svými kamarádkami či známými a užijí si společně svůj svátek. Rádi přivítáme ženy všech věkových kategorií, ale pokud dorazí i muži, určitě je nevyženeme," říká ředitelka MIKS Krnov Petra Manczalová.

Romantický klavír, Elvis i muzikál

Na akci vystoupí, až na jednu výjimku, krnovští interpreti. „Zpěvačka Marie Veliká, která zazpívá písničky z muzikálů. Na klavír ji doprovodí italský klavírista Luca Gualco, který program obohatí o romantické skladby na klavír.

Dalším účinkujícím je folková skupina Angles a v závěru programu rozproudí zábavu jeden z nejlepších imitátorů Elvise Pavel Pavlevský," prozrazuje zástupkyně ředitelky MIKS Krnov Marie Žambochová.

Kosmetika, šperky, masáže i zdraví

Zatímco v koncertním sále bude při Dámské jízdě znít hudba, v přilehlých prostorách bude doprovodný program. „Ženy se mohou těšit na prezentaci kosmetiky, šperků, dozví se více o zdravé výživě, vyzkouší si masáže, ochutnají něco dobrého a čekají je i další aktivity," dodává Marie Žambochová.

Klavírista Luca Gualco z Janova

Zatímco zpěvačka Marie Veliká i skupina Angles nejsou krnovskému publiku neznámí, klavírista a skladatel Luca Gualco bude mít u něj premiéru. Umělec pochází z Janova, ale ne z toho u Jindřichova, ale z toho italského. Vystudoval klavír na konzervatoři v Turíně a absolvoval stáž na AMU v Praze, kde začal spolupracovat a koncertovat s Pražskými madrigalisty.

Po roce 2000 vystupoval na samostatných koncertech po celém světě a byl dvorním korepetitorem italské sopranistky Celestiny Casapietry, sólistky Berlínské opery. Nyní žije v Opavě, kde působil ve Slezském divadle jako korepetitor. Stal se patronem dětí s vadami zraku a navázal spolupráci s Nadačním fondem Světluška. V květnu mu vychází CD a kniha pro děti Jak mluví zvířátka.