Pořadatelé označení Falun Dafa nebo Falun Gong v tiché Zámecké uličce vedle krnovského náměstí postaví svůj petiční stolek s plakáty, letáky a stojany. Dialog s kolemjdoucími budou střídat ukázky cvičení s tichou meditační hudbou. Tento subor buddhistickcých cvičení Falun Dafa sestavil v roce 1992 jeho zakladatel Li Chung-č'. Hromadná duchovní cvičení na veřejnosti se stala v Číně tak pupulární, že to začalo vadit ateistickému komunistickému režimu.

Počet stoupenců Falun Dafa se počítal na desítky milionů a patřili k nim i někteří vysocí úředníci a členové politbyra, když bylo toto hnutí v roce 1999 v Číně zakázáno jako nebezpečná sekta. Komunisté jeho příznivce od té doby pronásledují a krutě trestají.

Mnoho jich skončilo v převýchovných táborech. Existují svědectví, že je tam s nimi zacházeno se značnou krutostí. Podle některých zdrojů jsou dokonce využíváni jako nedobrovolní dárci orgánů. Mezinárodní lidsko-právní organizace v čele s Amnesty International považují pronásledování příznivců Falun Dafa v Číně za neopodstatněné a politicky motivované porušování lidských práv.

Na protest proti omezení základních svobod v Číně se na mnoha místech v Evropě i v Americe odehrávají pokojné mírumilovné demonstrace spojené s cvičením Falun Dafa. Podle jeho příznivců jsou meditační cviky založeny na univerzálních duchovních principech pravdivosti, soucitu a sounáležitosti.