MiniEuroRando, které pořádá Klub českých turistů společně s městem Krnov a Moravskoslezským krajem začíná už zítra. Až do 10. října bude nabízet nejen předem přihlášeným účastníkům ale také krnovské veřejnosti téměř tři desítky zajímavých výletů a dalších doprovodných akcí.

„Na sraz přijedou turisté z Francie, Německa, Slovenska a Polska a samozřejmě z České republiky, někteří jen na jeden den, jiní na celou dobu konání akce. Připravili jsme pro ně výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí Krnova, do Jeseníků i do Polska.

Turisté se budou přepravovat v případě poznávacích zájezdů speciálními autobusy, u výletů spojených s pěšími túrami veřejnou dopravou. Každá trasa bude mít svého průvodce z řad zkušených turistů, většinou našich členů,“ uvedla Milada Brachňáková z odboru Klubu českých turistů Krnov.

Kromě výletů čekají turisty doprovodné programy v podobě přednášky v městské knihovně, prohlídky cvilínského kostela, návštěv výstav v městském muzeu a ve Flemmichově vile nebo exkurze do firmy Rieger Kloss Varhany.

V době konání srazu vznikne ve Flemmichově vile na Hlubčické ulici speciální informační centrum pro účastníky a také pro veřejnost, která zde bude mít možnost se přihlásit na některý z nabízených zájezdů. Jejich cena se pohybuje od 50 do 200 korun, podle délky tras.

Na nápor turistů se připravuje také informační centrum na Hlavním náměstí, které prodlouží provozní dobu do 20 hodin a v nabídce bude mít nové mapy Krnova i množství upomínkových předmětů.