Ve Ski Aréně Karlov probíhají dokončovací práce na čtyřsedadlové lanovce střediska Myšák. Druhou novinkou v Karlově je expresní lanovka se čtyřmístnými sedačkami Roháč Express, která má nástupní stanici u stejnojmenného penzionu.

Do Ski Arény Karlov přibyla také moderní sněžná děla, která díky automatickému zasněžovacímu systému reagují na změny teplot a snižují spotřebu energie.

V zimním středisku Myšák v Karlově pod Pradědem jezdila poslední tři sezony dvousedačková lanovka. Letos tu bude mít premiéru čtyřsedačková lanovka s bublinou proti větru.

„Čtyřsedačka na Myšáku bude letos poprvé v provozu. Provozuje ji eseróčko, ve kterém má obec Malá Morávka 50 procent. Vlek Myšák leží na obecních pozemcích. Lyžovalo se tu odpradávna, vlek tu fungoval už za časů místního národního výboru. Kdysi to byla dvojkotva, kterou jsme před pár lety vyměnili za dvojsedačku. Návštěvnost Jeseníků ale roste tak rychle, že jsme se po třech sezonách rozhodli dvojsedačku vyměnit za čtyřsedačku s bublinou, která zvýší přepravní kapacitu i komfort,“ uvedl starosta Malé Morávky Ondřej Holub s tím, že takzvaná bublina bude lyžaře přepravované lanovkou chránit před větrem.

„Mám dvě dcery, takže když vyrazíme s holkama na lyže, na čtyřsedačce se konečně svezeme všichni společně. Pro rodinky s dětmi je to jak dělané,“ doplnil starosta.

Ski Aréna Karlov patří k největším zimním střediskům v Jeseníkách.

„Investice se nám určitě vyplatí. Zimní sporty a turistický ruch generují příjmy, ať už návštěvníci dorazí na jeden den, nebo jsou zde ubytováni. Toto odvětví zajišťuje zaměstnanost a zakázky místním firmám i těm z širšího regionu. Lyžování a turistika je dlouhodobě nejdůležitější průmysl, který tu máme,“ uzavřel starosta Holub.